Човекот кој бил одгледан од волци проговорил: Разочаран сум од животот меѓу луѓе, сакам да се вратам во планина!


Маркос Родригез Пантоја од Шпанија живеел меѓу волци 12 години на планина, пред на 19 години да биде пронајде од страна на Цивилната гарда која го вратила во ...
| | веќе видена | слични

Неговиот живот во дивината почнал кога бил мал, по смртта на неговата мајка. Татко му го напуштил, продавајќи го на еден фармер кој живеел во планините Сјера ...
| | веќе видена | слични

Шпанецот Маркос Родигез Пантоја во 1965 година бил пронајден во пештера во која полни 12 години живеел со глутница волци. Неговиот живот во дивината почнал ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 143 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 74 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 197 | | | веќе видена

Единствената партија која сега е пред нас се вика Македонија. Друга партија немаме. Ова не се избори, не одлучуваме за некој поединец, одлучуваме за нашата ...
сите 92 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Човекот кој бил одгледан од волци проговорил: Разочаран сум од животот меѓу луѓе, сакам да се вратам во планина!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: