Човек искашлал згрутчена крв во форма на канал од белиот дроб, па починал

3 копии

Како што е објавија американските медиуми, минатата недела во САД регистриран е неверојатен медицински случај. Во болница во Сан Франциско бил примен ...
| | веќе видена | слични

Гонзало Монтоја, 29-годишен затвореник кој во неодамна е прогласен за мртов, и тоа од дури тројца лекари, се наоѓаше на одделот за интензивна нега во болница ...
| | веќе видена | слични

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 145 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 151 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за „Тајм“ изјави дека би размислил за употреба на воена сила против Иран, за да го спречи да се снабди со ...
сите 191 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 98 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Човек искашлал згрутчена крв во форма на канал од белиот дроб, па починал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: