Почна дебатата за уставните измени, Заев: Го штитевме идентитетот, ВМРО: Нема да гласаме


„Со Уставните измени ќе се реши 25 годишниот спор, ќе се гарантира идентитетот и македонскиот јазик“ – оваа порака ја испрати премиерот Зоран Заев од ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за уставни прашања при Собранието на Република Македонија е телото преку кое треба да помине владиниот предлог за уставни измени. Комисијата има ...
| | веќе видена | слични

Не се лесни ова прашање, но на нив се препознава лидерство. Пратениците, без разлика на која партија припаѓаат, треба да ја понесат историската одговорност и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во полна сала, со аплаузи и дијаметрално спротивни позиции – власта и опозицијата ги вкрстија копјата околу уставните измени со кои договорот од преспа треба ...
| | веќе видена | слични

Без печат од најголемите политички партии на Македонците Договорот со Грција не е одржлив и не може да живее, рече пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии

Премиерот Зоран Заев пред пратениците во Комисијата за уставни прашања го образложи предлогот на Владата за уставни измени. Тој ги повика сите да гласаат „за“. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Нема да учествуваме во менување на Уставот, немате двотретинско мнозинство“, му порача експретседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, на премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пред три дена заврши во притвор а заедно со останатите обвинети за 27 април беше на сослушување . Од затворот во Шутка Владимир Атанасовски екс директорот на ...
сите 420 | | | веќе видена

Културата назадува, како нешто неважно и нешто без што се може и се помалку е присутна во медиумите, потисната од естрадата и политиката. Се наоѓаме на ...
сите 197 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната дебата за нацрт аманданите на Уставот потсети дека и пратеници од опозицијата имале свои предлози за подобрување на текстот, ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна дебатата за уставните измени, Заев: Го штитевме идентитетот, ВМРО: Нема да гласаме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: