Членови од Бреинобреин Охрид добија сертификат за поставен Гинисов рекорд

2 копии

Единаесет деца од Центарот за развивање на животни вештини Бреинобреин-Црвен крст Охрид, кои на 24 ноември 2018 година учествуваа на меѓународниот Бреинобреин ...
| | веќе видена | слични

Со Отворен ден под мотото „Што ви се допаѓа во Црвениот крст и Црвената полумесечина-Љубов”, Црвениот крст во Кичево го одбележа 8-ми Мај, Светскиот ден на ...
| | веќе видена | слични

Општинската организација на Црвениот Крст Куманово во рамки на неделата на Црвениот Крст и Црвената полумесечина ќе подели прехранбени и хигиенски пакети за ...
| | веќе видена | слични

Волонтерите на Црвениот крст од Кичево, со повеќе активности го одбележаа Светскиот ден на Црвениот крст. Тие во текот на денешниот ден на градскиот плоштад ...
| | веќе видена | слични

– Волонтерите од Црвениот крст во Кавадарци реализираа осум проекти за промоција на хумани вредности. Станува збор за активности за помош и поддршка на дете ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Изложба на дизајнирани постери инспирирани од 100-годишнината од Меѓународна федерација на друштвата на Црвен крст и Црвена полумесечина која ова година во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По повод Светскиот ден на Црвениот крст и Црвената полумесечина денеска беше спроведена крводарителска акција со хуманите граѓани од Делчево. Денот беше ...
| | веќе видена | слични

Општинската организација на Црвениот крст од Кичево, во соработка со Заводот за трансфузиона медицина, спроведоа крводарителна акција во најголемиот стопански ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 55 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Членови од Бреинобреин Охрид добија сертификат за поставен Гинисов рекорд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: