Читај каде и да одиш – Летен фестивал на книгата во ТРИ


11 копии
6 копии

Во рамките на едицијата „Калеидоскоп“, поддржана од Програмата „Креативна Европа“ на Европската Унија, во Скопје денеска ќе гостува данската писателка Јане ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
4 копии

Издавачката куќа „Паблишер“ промовираше пред нашата читателска публика нова едиција насловена „Калеидоскоп“, која се состои од преводи на десет романи од ...
| | веќе видена | слични

„Калеидоскоп“ е името на новата едиција книги што Издавачката куќа ПАБЛИШЕР неодамна ја промовираше пред нашата читателска публика. Едицијата е големо ...
| | веќе видена | слични

„Калеидоскоп“ на издавачката куќа Паблишер е проект поддржан од Програмата „Креативна Европа“ на Европската Унија . „Калеидоскоп“ е името на новата едиција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обезбедените видеа и аудио-атеријали се само за овој случај што го отворивме сега, за овие двајца осомничени. А понатаму во истрагата дали ќе се појават докази ...
сите 341 | | | веќе видена

Зоран Заев и неговиот клан секојдневно продолжуваат да го понижуваат народот. Како што беше Заев осомничен за Поткуп, а Зоран судски реформатор, така ...
сите 123 | | | веќе видена

Неименуван американски претставник, задолжен за одбранбени прашања, за американските медиуми кажал дека „САД се сомневаат дека Иран веќе запленил танкер со ...
сите 127 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Читај каде и да одиш – Летен фестивал на книгата во ТРИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: