Чисто онака

Го пиев кафето полека, ги чувствував голтките, за момент се осудував самата, но само за момент. Чувствував дека имам потреба од нешто кое не можев да си го објаснам. Секогаш им давам погрешни знаци на мажите, секогаш ми го нудат она што на некој начин не ми е потребно. Застанав пред прозорецот, запалив цигара и гледав во една точка, посакував да исчезнат трагите од бакнежите од претходната ноќ, посакував да не го чувствувам неговиот мирис, посакував никогаш да не го сретнам, да не ме побара. Така е секогаш кога ќе ги оставиш само да те бакнуваат, само да те милуваат, кога ужасно ги возбудуваш со својата рамнодушност. Ги оставаш да копнеат, си заминуваат без постигната цел… Не сака тој да ме прегрне, не сака повторно да ме милува, копнее да помине само уште една ноќ проследена со бурен секс, посакува да се разбуди задоволен од своите способности и нечувствително да ме вметне во својот список на жени кои ги легнал, впрочем тој список е единствената работа која го прикрива неговиот недостаток на самодоверба ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со седум гласа „против“ и два „ за“ уставните судии ја отфрлија иницијативата поднесена од Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот Македонски ...
сите 206 | | | веќе видена

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 74 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска (18 септември 2018 година) оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 217 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 86 | | | веќе видена

Охрид, 19. септември 2018 (ИНПРЕС) – Градоначалникот на Охрид проф. д-р Јован Стојаноски и секретарот Игор Бежоски, денес имаа работна средба со Џеват Кицара, ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чисто онака

Од:
До кого (е-маил):
Порака: