Повторно проблеми со водоснабдувањето во Тетово

Во Македонска Каменица почна чистењето на сите постоечки базени за вода за пиење, водоводни линии и извори. Градоначалничката на Општина Македонска Каменица, ...
| | веќе видена | слични

ЈП „Исар“-Штип го решава проблемот со водоснабдување на над 2.500 жители од штипските приградски населби „Балканска“, „Брегалничка„ и село Чардаклија. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 283 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повторно проблеми со водоснабдувањето во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: