„Чиста` Барселона – без црвен картон и направен пенал оваа сезона во Ла Лига


2 копии

Тимот на Барселона успеа да изедначи рекорд стар 46 години во Ла Лига, откако во воведните 28. кола, тимот нема добиено ниту еден црвен картон, ниту пак ...
| | веќе видена | слични

Неколку фудбалери на Барселона предводени од Жерар Пике во бројни ситуации сезонава ги обвинија судиите за помагање на Реал Мадрид во трката за титулата. Сега ...
| | веќе видена | слични

Останато

Постапката за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во Собранието на Република Македонија е целосно незаконска, а тоа го потврди и Антикорупциската ...
сите 298 | | | веќе видена

Полицијата и велешкото Основно јавно обвинителство сѐ уште ги утврдуваат причините за несреќата што се случи на автопатот Скопје-Велес, во која беа повредени ...
сите 260 | | | веќе видена

Мароканецот Абдул Рахман Мешках (18), кој е осомничен за нападот што се случи во петокот во финскиот град Турку, каде беа убиени две жени, а осум лица беа ...
сите 161 | | | веќе видена

Жители од неколку села кои гравитираат околу депонијата Русино, синоќа го блокираа транспортот и депонирањето на комунален смет од тетовскиот регион. Тие се ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Чиста` Барселона – без црвен картон и направен пенал оваа сезона во Ла Лига

Од:
До кого (е-маил):
Порака: