Зверев: Бев подобар од Циципас, а не победив


2 копии

Рожер Федерер е противникот на Новак Ѓоковиќ во финалето на АТП Мастерот со Синсинати. Ова е епилогот по второто полуфинале во кое Федерер излезе како победник ...
| | веќе видена | слични

Роџер Федерер се пласираше во финалето на Мастерс турнирот во Синсинати, откако Белгиецот Давид Гофан на почетокот од вториот сет го предаде мечот поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Роџер Федерер и Новак Ѓоковиќ ќе играат во финалето на „Мастерс“ турнирот во Синсинати. Маестро се пласираше во мечот за титулата откако неговиот противник, ...
| | веќе видена | слични

Едно од најголемите ривалства во тениската историја во Синсинати ќе има 46-то продолжение. Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер ќе се сретнат во финалето на овој ...
| | веќе видена | слични

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ не можел мирно да го напушти тенискиот комплекс во Синсинати дури и’ по добивањето на два натпревари за еден ден. Ѓоковиќ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 100 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 77 | | | веќе видена

Имaме сознанија дека се работи за непријатни измени на Уставот, односно за нови амандмани кои се спремаат за да се измени Уставот, но се кои се кријат од ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зверев: Бев подобар од Циципас, а не победив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: