Кендис падна на модната писта во Њујорк


Кендис Свонпул, моделот на Викторија Сикрет падна на ревија во рамки на неделата на модата во Њујорк. Кендис како што се движеше по модната писта пред публиката во еден момент се сопна и падна на подот, јавуваат медиумите. Таа на овој настан јa преставуваше модната куќа „Живанши“.
| | веќе видена | слични

Во тек е Модната недела во Њујорк, а покрај одличните шоуа на големите дизајнерски имиња, имаше и некои поинакви моменти за паметење. На ревијата на Живанши, посветена на жртвите од трагичниот 11 – ти септември, манекенката Кендис Сванпул имаше навистина катастрофален пад, а веднаш по неа, истото ѝ се случи и на уште една манекенка. Причина за тоа, беа неудобните потпетици што овојпат ги создаде брендот, а кои претежно беа со ремче во задниот дел на ногата и со лесен материјал, најчесто тантела, во предниот. На нејзиниот Инстаграм профил, манекенката веднаш потоа објави фотографија на која се гледаа повредите од падот, со благодарност до сите оние кои и помогнаа да застане на нозе. Она што особено остави впечаток, беше нејзиното грациозно справување со случката, па така само неколку секунди по падот, таа стана и шармантно продолжи да се движи по пистата. Таа не беше единствената која имаше проблеми со незгодните потпетици, па така само неколку минути по нејзиниот пад, истото и се случи и на уште една ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Преубавиот ангел на Викторија Сикрет, 26-годишната Кендис Свонпул во петокот на ревијата на Живанши прошета на високи штикли во фустан со реси кога во еден момент се сопна и падна. Сепак веднаш потоа, како вистински професионалец, стана и продолжи да оди до крајот на пистата. Меѓутоа падот не помина без последици, а Кендис потоа на своите фанови преку Инстаграм им сподели фотографија на која се видливи повредите на колениците. Таа во оваа прилика им се заблагодари на сите кои притрчаа да и помогнат. -Им благодарам на сите кои на вечерашната ревија ми помогнаа да станам по падот. Како последица имам неколку гребаница и скршено его. Но тоа е тоа, напиша славната манекенка покрај фотографијата од раскрвавените колена.
| | веќе видена | слични

Кендис Сванпоел е една од најпопуларните ангели на Victoria’s Secret, која редовно е дел од нивните кампањи и ревии. Сепак дури и на најдобрите може да им се случи грешка, но кога тоа се случува на ревијата на Givenchy на Модната недела во Њујорк извесно е дека видеото ќе стане вирално. Кендис и покрај сериозниот пад, веднаш стана и со насмевка ја продолжи ревијата. Loading the player...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најубавиот ангел од Викторија Сикрет, Кендис Свонепул, доживеа непријатна случка на модната писта и тоа пред публика. Дваесет и шестгодишниот јужноафрикански ангел, ги презентираше моделите на Живанши за пролет/лето 2016 во Њујорк, кога одеднаш загуби рамнотежа и падна. Како вистински професионалец, Кендис се исправи и продолжи да чекори по пистата.
| | веќе видена | слични
2 копии

Ангелот на „Викторија сикрет“, Кендис Свонпул, падна пред публиката во петокот вечерта на ревијата на модната куќа „Живанши“ во Њујорк. Русокосата убавица од Јужна Африка, и покрај сето искуство, изгуби рамнотежа и падна директно на рацете. Таа се снајде како вистински професионалец и со насмевка на лицето продолжи да чекори по модната писта.
| | веќе видена | слични
3 копии

Падовите на модните писти не се ништо ново и можат да им се случат и на најискусните манекенки од калибарот на Наоми Кембел. Овој пат непријатната ситуација ја доживеа ангелот на Victoria’s Secret, Кендис Сванепоел која беше дел од модната ревија на Живанши во Њујорк. Кендис ја превитка ногата, по што болно се испружи на модната писта. Гостите од публиката и понудија помош, но русокосата им даде знак дека сè е во ред. По ревијата постираше фотографија од своите крвави колена на која се гледаат и чевлите поради кои падна. Ова сигурно не е модел што сакате да се најде во вашиот плакар без разлика на тоа што е од најновата колекција. Сванепоел не беше единствената која заврши на земја на ревијата. Манекенката Поја Мор падна на дрвените скали што беа поставени на пистата и за среќа помина без посериозни повреди. .
| | веќе видена | слични
2 копии

Честопати им се случува на манекенките да потфрлат и да паднат на некоја ревија, но тоа многу ретко им се случува, речиси никогаш, на ангелите на „Викторијас сикрет“. Сепак и тие се девојки од крв и месо, па така една од најсексапилните девојки на денешницата, Кендис Свонпул го „бакна подот“ на Модната недела во Њујорк. Русокосата убавица од Јужна Африка падна пред публиката во петокот вечерта на ревијата на модната куќа „Живанши“. Кендис ја превитка ногата, по што болно се испружи на модната писта. Гостите од публиката и понудија помош, но русокосата им даде знак дека сè е во ред. По ревијата постираше фотографија од своите крвави колена на која се гледаат и чевлите поради кои падна. Ова сигурно не е модел што сакате да се најде во вашиот плакар без разлика на тоа што е од најновата колекција. Сванепоел не беше единствената која заврши на земја на ревијата. Манекенката Поја Мор падна на дрвените скали што беа поставени на пистата и за среќа помина без посериозни повреди.
| | веќе видена | слични

Најубавиот ангел на Викторија'с Сикрет, Кендис Свонпул доживена непријатен момент, каков пто не посакува ниту една манекенка. Додека таа се движеше по модната писта изгуби контрола и се струполи. Веднаш и беа подадени раце за да стане и да ја продолжи ревијата. Погледнете:
| | веќе видена | слични

Останато

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 181 | | | веќе видена

Изборен молк пред утрешниот прв круг претседателски избори и предвремените локални избори во општините О хрид, Д ебар и Н ово С ело. На полноќ заврши изборната ...
сите 222 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 115 | | | веќе видена

Тројцата претседателски кандидати Блерим Река, поддржан од Алијансата за Албанците и Беса, кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова и ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кендис падна на модната писта во Њујорк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: