Четвртата индустриска револуција во фокусот на Школата за млади лидери

2 копии

Предизвиците што ги носи 4. индустриска револуција и како да се биде успешен во оваа драстична промена во човековата цивилизација ќе бидат во фокусот на 10. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, вчеравечер во Охрид ги прими учесниците и дел од предавачите на Школата за млади лидери, што по ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 40 учесници и дваесетина реномирани предавачи од врвни образовни и професионални институции се дел од десеттата по ред Школа за млади лидери, лична ...
| | веќе видена | слични

На годинешната школа учествуваат дваесетина реномирани предавачи од врвни образовни и професионални институции од Република Македонија, Европа и светот кои ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Можна ли е идната владина коалиција да биде онаа помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците? Двете опозициски партии засега не сакаат да се излетуваат со ...
сите 328 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери ја добил предлог-одлуката за формирање анкетна комисија за утврдување на прекршување на законите и злоупотреби во ...
сите 365 | | | веќе видена

Последен предупредувачки протест со најава дека следниот доколку се случи нема да запре. Насилството врз медицинскиот персонал мора да престане а надлежните да ...
сите 270 | | | веќе видена

25 нови „бомби“ и повеќе од 130 илјади смс пораки и транскрипти, донесе денеска обвинителката Фатиме Фетаи на рочиштето за предметот Монструм. Со овластување ...
сите 170 | | | веќе видена

Нови 30 дена притвор доби екс шефицата на СЈО Катица Јанева. Кривичниот суд денеска и го продолжи притворот откако шефицата на организиран криминал Вилма ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четвртата индустриска револуција во фокусот на Школата за млади лидери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: