Пет повредени во сообраќајна несреќа

Петмина струмичани се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на патот Штип - Радовиш, во близина на село Лакавица. Меѓу повредените е и 11- годишно дете. За среќа сите се надвор од животна опасност. Додека да заврши увидот, повеќе од два часа возилата беа пренасочувани по алтернативен пат. Целиот прилог можете да го погледнете во видеото.
| | веќе видена | слични

Четири лица, од нив едно дете, се повредени во директен судир на два камиона со штипски таблички што вчера попладнето се случи кај селото Лакавица, близу Штип Повредените се пренесени и задржани на лекување во штипската болница. Според информациите, четворицата се надвор од животна опасност. Причините што довеле до сообраќајката ќе бидат дополнително утврдени. Вчера на местото на сообраќајката интервенираа и пожарникари. Тие од смачканите кабини ги извлекоа четворицата повредени, маж, две жени и дете.
| | веќе видена | слични

Четворица повредени во судир на два камиона Во судир на два камиона на магистралниот пат Штип-Радовиш, на 20. километар, тешко се повредени четири лица, од кои едно се бори за живот. Четворицата повредени беа префрлени во Клиничкиот центар во Штип. Камионите со струмички регистарски таблички биле натоварени со домати и со зелка. Камионот со домати се движел во правец кон Штип, а другиот камион кон Радовиш. Првичните информации велат дека возачот на едниот камион задремал, додека другиот не можел да го избегне судирот. Покрај нив, тешко се повредени и двајца сопатници од двата камиона. На местото на сообраќајката бил извршен увид и ќе се утврдуваат причините за несреќата. Т.Ј.
| | веќе видена | слични

Четири лица биле повредени во тешка сообраќајна незгода, којашто се случила вчера околу пладне на регионалниот пат Штип - Радовиш, кога директно се судриле два камиона. Според првичните информации на МВР во незгодата биле повредени возачите на камионите и нивните совозачи и тие биле пренесени во Штипската болница каде им била укажана лекарска помош. Засега не е познато дали некој од повредените е во животна опасност. Екипи на локалната полиција излегле на терен и извршиле увид, но до затворањето на весникот не беа утврдени причините кои довеле до судирот на двата камиона.
| | веќе видена | слични

Тешка сообраќајка кај Штип-петмина повредени Тешка сообраќајна несреќа се случи денеска на патот Штип - Радовиш, во близина на село Лакавица, при што се повретени петмина струмичани. Меѓу повредените е и 11- годишно дете. Медиумите, како што пренесува еРепортер, јавуаат дека сите повредени се надвор од животна опасност. Увидот е во тек и се уште не се знаат причините за несреќата, иако одделни медиуми наведоа дека возачите на возилата што учествувале во несреќата биле зашеметени од високите температури. Додека треаеше, возилата повеќе од два часа беа пренасочувани по алтернативен пат.
| | веќе видена | слични

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет повредени во сообраќајна несреќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: