Трагедија во Скопје: Почина четиригодишно девојче

5 копии

Четиригодишно девојче почина во болница откако вчера во 13.30 часот во Скопје, беше прегазено на ул. „Цветан Димов“. До соoбраќајната незгода дошло кога автомобил „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано Б. Б. (62) од Скопје удрил во четиригодишното девојче, пешак, од с.Моране. Во незгодата детето се здобило со тешки телесни повреди по што со друго возило било пренесено во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде по укажаната лекарска помош, во 21.30 часот истата починала. По незгодата Б.Б. бил лишен од слобода поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот. Истиот е задржан во полициската станица во Бит Пазар, а денеска ќе биде изведен пред надлежен судија. Во врска со настанот еден полициски службеник се здобил со повреди. Истиот, при преземање службени дејствија, односно при обид да спречи лица да го нарушат Јавниот ред и мир се лизнал и се самоповредил, при што бил префрлен во Градска општа болница „Св.Наум ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Четиригодишно девојче од селото Моране загина во сообраќајна несреќа кога во неа удрил мерцедес со скопски таблички. Полицијата денеска соопшти дека несреќата се случила вчера во 13:30 часот на улицата „Цветан Димов“. Мерцедесот го управувал 62-годишниот Б.Б. од Скопје. Повреденото девојче е пренесено во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“, каде по укажаната лекарска помош, во 21:30 часот починало. По незгодата возачот Б.Б. бил лишен од слобода поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“. Тој е задржан во полициската станица Бит Пазар, а денеска ќе биде изведен пред надлежен судија. Во врска со настанот бил повреден и еден полициски службеник кој се лизнал при обид да спречи лица да го нарушат јавниот ред и мир. Тој бил префрлен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ каде му се констатирани телесни повреди.
| | веќе видена | слични
6 копии

Почина четиригодишното девојче во кое вчера кај Јаја Паша удрил автомобил. Несреќата се случи вчера околу 13:30 часот во Скопје, на ул. „Цветан Димов“. ПМВ „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Б. Б. (62) од Скопје удрил во четиригодишното девојче од село Моране. Детето се здобило со тешки телесни повреди по што е пренесено во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде по укажаната лекарска помош, во 21:30 часот починало. По несреќата Б.Б. е лишен од слобода поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“. Истиот е задржан во ПС Бит Пазар, по што е изведен пред надлежен судија.
| | веќе видена | слични

Почина тригодишното девојче кое вчера настрада во сообраќајна несреќа кај Јахја Паша џамијата во Скопје. Детето кое во несреќата здобило со тешки телесни повреди било пренесено во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде по укажаната лекарска помош починала. „Во незгодата детето се здобило со тешки телесни повреди по што со друго возило било пренесено во градската општа болница „Св. Наум Охридски“, каде по укажаната лекарска помош, во 21.30 истата починала.“ - се вели во соопштението на МВР. По незгодата возачот на автомобилот бил лишен од слобода поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“. Од МВР информираа дека тој е задржан во полициската станица Бит Пазар, а денеска ќе биде изведен и пред надлежен судија. Во меѓувреме, во текот на вчерашниот ден уште две деца, едното на возраст од 11 а другото од 3 години, биле повредени во сообраќајни несреќи кои се случиле во тетовско. Од СВР Тетово информираа дека двете деца се ...
| | веќе видена | слични

Тригодишната Санија Љатфиу од Скопје, која беше прегазена од автомобил завчера напладне во скопската населба Чаир, починала во Градската болница како последица од тешките повреди. Автомобилот удрил во девојчето откако тоа се затрчало да ја земе топката, по играта со нејзините другарчиња во близина на главната улица кај џамијата „Јахја-паша“. Според полицијата, сообраќајната несреќа се случила во 13.30 часот, на улицата Цветан Димов кога автомобил „мерцедес“ што го управувал Б.Б. (62) од Скопје удрил во девојчето. Од ударот девојчето добило тешки повреди, по што со друго возило било донесено во Градската болница „Св.Наум Охридски“. Девојчето во 21.30 часот починало. Полицијата го уапсила возачот и против него била поднесена кривична пријава за тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во 13 часот и 30 минути во Скопје, на улица „Цветан Димов“ се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано 62- годишен Б. Б. од Скопје удрил во пешак – четиригодишно девојче од село Моране. Во незгодата детето се здобило со тешки телесни повреди по што со друго возило било пренесено во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде по укажаната лекарска помош, во 21 часот и 30 минути часот истата починала. По незгодата Б.Б. бил лишен од слобода поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“. Истиот е задржан во ПС Бит Пазар, а на денес ќе биде изведен пред надлежен судија.
| | веќе видена | слични
2 копии

До соoбраќајната незгода дошло кога автомобил „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано Б. Б. (62) од Скопје удрил во четиригодишното девојче, пешак, од с.Моране. Во незгодата детето се здобило со тешки телесни повреди по што со друго возило било пренесено во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде по укажаната лекарска помош, во 21.30 часот истата починала. По незгодата Б.Б. бил лишен од слобода поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот. Истиот е задржан во полициската станица во Бит Пазар, а денеска ќе биде изведен пред надлежен судија. Во врска со настанот еден полициски службеник се здобил со повреди. Истиот, при преземање службени дејствија, односно при обид да спречи лица да го нарушат Јавниот ред и мир се лизнал и се самоповредил, при што бил префрлен во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“, каде му биле констатирани телесни повреди.
| | веќе видена | слични

Полицијата денеска соопшти дека несреќата се случила вчера во 13:30 часот на улицата „Цветан Димов“. Мерцедесот го управувал 62-годишниот Б.Б. од Скопје. Повреденото девојче е пренесено во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“, каде по укажаната лекарска помош, во 21:30 часот починало. По незгодата возачот Б.Б. бил лишен од слобода поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“. Тој е задржан во полициската станица Бит Пазар, а денеска ќе биде изведен пред надлежен судија. Во врска со настанот бил повреден и еден полициски службеник кој се лизнал при обид да спречи лица да го нарушат јавниот ред и мир. Тој бил префрлен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ каде му се констатирани телесни повреди. /МИА
| | веќе видена | слични

Четиригодишното девојче кое вчера во 13.30 часот беше прегазено кај Јаја-пашината џамија во Скопје, синоќа во 21.30 часот починало во болница. До сообраќајната незгода дошло кога „мерцедес“ кој го управувал 62-годишен скопјанец удрил во четиригодишното девојче, пешак, од село Моране. Во незгодата детето се здобило со тешки телесни повреди по што со друго возило било пренесено во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде по укажаната лекарска помош, починало. Возачот е уапсен и денеска ќе биде изведен пред надлежен судија.
| | веќе видена | слични

Почина четири годишно девојче од село Морани, кое вчера околу 13 часот беше прегазено со автомобил кај Јаја-пашината џамија во Скопје.Во незгодата девојчето се здобило со тешки телесни повреди по што со друго возило било пренесено во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде по укажаната лекарска помош, во 21.30 часот починало-соопштија од МВР.По незгодата сторителот бил приведен поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“. Истиот е задржан во полициска станица Бит Пазар, а на 19.04.2017 година ќе биде изведен пред надлежен судија.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 201 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 104 | | | веќе видена

Сите одговорни за несреќата кај Ласкарци треба да излезат пред судот на правдата, порачаа денеска од Алијанса за Албанците. Пратеникот на оваа партија Сурија ...
сите 168 | | | веќе видена

Против петмина осомничени за „крвавиот четврток“, Основното јавно обвинителство поведе истражна постапка, а меѓу нив е и поранешниот премиер, Никола Груевски. ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трагедија во Скопје: Почина четиригодишно девојче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: