Почина брилјатниот актер Филип Сејмор Хофман, колегите шокирани


Почина брилјатниот актер Филип Сејмор Хофман, колегите шокирани Брилјатниот американски актер и добитник на највисокото филмско признание, Филип Сејмор Хофман синоќа беше најден мртов во својот стан во Њујорк. Американските медиуми јавуваат дека актерот бил најден во бањата со игла забодена во раката. Официјални претставници сметаат дека причина за смртта е предозираност. Хофман никогаш не криел дека е зависник и повеќе спати се обидувал да се излекува преку програми за одвикнување. По апстиненција од 23 години, во интервју минатата година тој призна дека повторно потклекнал на зависноста и оти има проблеми со хероинот, поради што повторно се пријавил на програма за рехабилитација. Колегите и почитувачите на неговото дело со тага и шокираност реагираа на смртта на овој актерски великан. „Зборовите не можат да го опишат губитокот што сите го чувствуваме. Филип беше прекрасна личост и исклучителен талент“, порачаа членовите на екипата на вториот дел од филмот „Игра на гладта“. „Филип беше прекрасна, ...
| | веќе видена | слични

Во полициската рација спроведена во вторникот вечерта, уапсени се четири лица, поради сомнение дека учествувале во продожбата на дрога на трагично починатиот глумец Филип Сејмор Хофман. Во текот на рацијата, полицијата уапсила тројца мажи и една жена, кои кај себе имале 350 ќесички за пакување хероин, но не пронашле дрога. Легендарниот холивудски глумец Филип Сејмор Хофман е пронајден мртво во својот стан на Менхетен, Њујорк со забодена игла во раката, а полицијата во неговиот стана открила и 65 ќесички со дрога. Полицијата истражуваше дали оскаровецот Хофман користел мешавина од хероин која е поврзана со смртта на околу стотина луѓе по должината на Источниот брег на Америка. Претпоставката дека хероинот кој кај себе во моментот на смртта го имал глумецот, е посилна мешавина на хероин и фентанил.
| | веќе видена | слични
4 копии

Во рамките на истрагата што ја води полицијата за „сомнителното предозирање со хероин“ од кое умре познатиот американски актер Филип Симор Хофман, во Њујорк се уапсени четири лица. Полицијата во неговиот стан во њујоршки Менхетен, пронајде и заплени 350 вреќички со хероин. Десетина вреќички беа најдени покрај мртвото тело на Хофман. Според неименуван полициски извор, вреќичките биле означени онака како што тоа го прават уличните дилери на дрога во Њујорк, од кои актерот се снабдувал со хероин. Засега нема сознанија кои се уапсените, како што се уште нема ни соопштение за причината за смртта на Хофман. Пред да се даде соопштението, полицијата настојува да утврди што се случувало со актерот во последните часови од неговиот живот, испитувајќи ги неколкуте компјутери најдени во неговиот стан, како и снимките од ебзбедносните камери во зградата. Полицијата соопшти дека хероинот,одземен од станот на Хофман не бил помешан со синтетичката дрога Фентанил, која во последно време е најчесто причина за смртта со ...
| | веќе видена | слични

Четири лица беа уапсени во Њујорк со повеќе од 350 вреќи со хероин, како дел од истрагата за смртта на актерот Филип Сејмур Хофман, соопшти полицијата. Полицијата ги спроведе апсењата по добивање на информации дека било тргувано со хероин во истата зграда во која беше пронајден мртов 46 -годишниот актер. При рацијата, четворица наводни дилери на дрога се во притвор, тројца мажи и една жена. Истражувачите пронајдоа торби со хероин во внатрешноста на становите во кои биле лицата. Хофман беше пронајден мртов во маичка и шорцеви во бањата на неговиот стан во Гринич Вилиџ, околу еден километар од Чајнатаун, со шприц во левата рака. Полицијата треба да открие дали хероинот кој го користел Хофман бил од исто производство како запленетиот и дали бил помешан со моќен додаток фентанил, кој е смртоносен, а дава симптоми кај корисниците како да се предозирале. (Крај)
| | веќе видена | слични

Во станот на неодамна починатиот оскаровец Филип Сејмур Хофман се пронајдени 65 кесички со хероин. Полицијата испитува дали хероинот бил помешан со адитиви, а сомнежите дека актерот го убила мешавина од хероин и лекови против болки се отфрлени. На денот на смртта Хофман планирал да ги земе синот и двете ќерки од блиското игралиште. Нив ги пронашла мајка им откако дознала за смртта на Хофман.
| | веќе видена | слични

Актерот Филип Сејмур Хофман, кој пред два дена беше пронајден мртов од предозирање со хероин, насетувал дека неговото враќање кон дрогата ќе заврши кобно.Безживотното тело на славниот актер го пронашле неговиот пријател и неговиот асистент. Лежел на подот од бањата облечен во гаќи и маица, а во раката се уште му стоела забодена иглата со која ја вбрзигал дрогата.Шест дена пред да почине, тој на негов пријател му се доверил дека насетува оти ќе умре од дрога бидејќи тоа е неговата судбина, пренесува ТМЗ.Наводно во последно време по неколку дена успевал да остане чист и трезен, а потоа повторно губел контрола.„Ако не запрам, знам дека ќе умрам“, рекол Хофман. Најтрагично од се е тоа што во последните четири години редовно одел на состаноци на анонимни алкохоличари, па многумина го сметале за свој гуру заради решителноста и силната волја да успее.
| | веќе видена | слични

Актерот се „исчистил“ од алкохол и од дрога и редовно одел на состаноци за анонимни алкохоличари, но пред неколку недели повторно им се вратил на пороците и во нив уживал повеќе од било кога. Безживотното тело на славниот актер го пронашле неговиот пријател и неговиот асистент. Лежел на подот од бањата облечен во гаќи и маица, а во раката се уште му стоела забодена иглата со која ја вбрзигал дрогата. Шест дена пред да почине, тој на негов пријател му се доверил дека насетува оти ќе умре од дрога бидејќи тоа е неговата судбина, пренесува ТМЗ. Наводно во последно време по неколку дена успевал да остане чист и трезен, а потоа повторно губел контрола. „Ако не запрам, знам дека ќе умрам“, наводно рекол Хофман. Најтрагично од се е тоа што во последните четири години редовно одел на состаноци на анонимни алкохоличари, па многумина го сметале за свој гуру заради решителноста и силната волја да успее.
| | веќе видена | слични

Странските медиуми во јавноста објавуваат нови детали за смртта на Филип Сејмур Хофман. Полицијата потврди дека покрај неговото тело се пронајдени пет празни кесички од хероин, а во непосредна близина уште две полни. New York Post соопшти дека во покрај овие седум, во станот на глумецот се пронајдени вкупно 44 кесички со хероин. Некои биле со виолетова боја, а на себе имале знаци на пик и ас срце. Полицијата веднаш покрена акција за утврдување на идентитетот на дилерот кој на тој начин ја маркирал дрогата која ја препродавал. Полицијата испратила интерен е-маил до сите супервизори на полициските станици во Њу Јорк и се обидуваат да дојдат до информација за да го најдат изворот на дрога кој го уби Хофман. Полицијата потврди дека актерот пред својата смрт требал да ги земе своите три деца и со нив да помине одредено време. Неговата, наводно, поранешна партнерка Мими О`Донел се наоѓала со децата на игралиштето во блискиот парк и кога Хофман не се појавил, таа контактирала со некој од тимот на Хофман. Набргу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според полицијата, на чии извори се повикува телевизијата, во повеќето од пронајдените пакети биле испишани уличните имиња за хероинот „Ас пик" и „Ас срце". Како што објавија повеќето американски медиуми ноќта кон понеделникот, 46-годишниот Филип Сејмур Хофман бил пронајден со шприц во раката во бањата од неговиот апартман на четвртиот кат од заградата „Пиквик Хаус" во Гринвич Вилиџ. Според првичните сознанија, актерот починал од преголема доза дрога. Сепак, конечната причина за смртта ќе биде објавена по неколку дена по завршувањето на форензичките истражувања. Во моментов њујоршката полиција се обидува да добие информации од кого актерот ја купил или добил смртоносната доза. Меѓу пронајдените лекови станот на Хофман бил „бупренорфин", препарат кој се користи за ослободување од зависноста на дроги, како и релаксантот за мускули „метокарбамол" и „Виванс", кој се препишува при третирање на синдромот од недостиг на внимание и хиперактивност. Инаку, минатата година актерот јавно соопшти дека минува низ третман ...
| | веќе видена | слични

Филип Сејмон Хофман пронајден е мртво во својот стан на Менхетен во 47 година од животот. Иако треба да се почекаат резултатите од обдукцијата се претпоставува дека починал од предозирање со хероин. Филип Сејмон Хофман го пронашол пријател, Хофман позади себе остави уште многу тажни пред се членови на семејството, но и бројни колеги со кои соработувал. Последните месеци работеше на филмовите од серијалот ‘‘Игра на гладта‘‘. Стана доста близок со звездите на филмот: Џенифер Лоренс, Лијам Хемсвортом и Јулијан Мур. - Неможе да се опише со зборови колку е голема загубата која ја чуствуваме. Филип беше прекрасна особа со неверојатен талент, нашите срца се скршени. Во длабока тага изразуваме сочуство на неговото семејство, изјавила екипата која работеше со него на филмовите. Хофман глумеше во вториот филм серијали од ‘‘Игра на гладта‘‘ и сјајно ја одглуми улогата на Плутарч Хевенсбеј креаторот на немилосрдните игри.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 521 | | | веќе видена

Во текот на претстојната ноќ облачноста само накратко ќе се намали, сето ова ќе услови температурите позначително да опаднат па така до утре наутро истите ќе ...
сите 231 | | | веќе видена

Традиционалното обележување на Богојавление и пливање за светиот крст беше одржано и во Земун а токму таму крстот го извади Јована Лепосавиќ, 18 годишна ...
сите 154 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 102 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина брилјатниот актер Филип Сејмор Хофман, колегите шокирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: