Четири години затвор за напаѓачот на Шекеринска, Ангелов од Судот си замина со пцости


Четири години затвор му изрече Скопскиот кривичен суд на Панче Ангелов, обвинет за насилство врз тогаш пратеничката Радмила Шекеринска во Собранието на 27 ...
| | веќе видена | слични
19 копии
2 копии

Панче Ангелов, насилникот кој на 27 април во Собранието на Република Македонија ја нападна тогашната пратеничка, Радмила Шекеринска од СДСМ, е осуден на четири ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Дедото кој ја потегна Радмила шеќеринска за коса доби 4-годишна затворска казна. Панче Ангелов, обвинет дека ја потегнал за коса Радмила Шекеринска, тогаш ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Некои арапски држави покажаа млака реакција на одлуката на САД да го признаат Ерусалим за главен град на Израел, смета шефот на турската дипломатија Мевљут ...
сите 508 | | | веќе видена

Резултатите од отпочнатите реформи се видливи, а Европската комисија ја охрабрува земјава да продолжи по патот кон Унијата. Ваква порака испрати претседателот ...
сите 83 | | | веќе видена

Кривичниот суд во Скопје има само 2 камери за снимање на судењата, иако Законот за кривична постапка во членот 374 пропишува таква можност за сите судења. ...
сите 212 | | | веќе видена

Израел денеска изврши воздушен напад во Појасот Газа, во кој загинале двајца палестински екстремисти кои се возеле на мотор, јавија медиумите од регионот ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири години затвор за напаѓачот на Шекеринска, Ангелов од Судот си замина со пцости

Од:
До кого (е-маил):
Порака: