Четири држави го ратификуваа Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО


6 копии

По Грција, Словенија и Албанија, вчера и Парламентот на Република Бугарија го ратификува Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. За ...
| | веќе видена | слични

Со членството во НАТО, на Македонија веќе не гледаат со недоверба и загриженост туку како земја кој се издигна над балканските конфликти и противречности, рече ...
| | веќе видена | слични

Околу 150 граѓани од Северна Македонија војувале или војуваат на Средниот Исток и нивното враќање во земјава може да предизвика проблем, вели Стево ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Најголемата промена со членството во НАТО е дека се претворивме од држава која во ходник чека каква ќе биде одлуката за нејзината иднина од страна на големите ...
| | веќе видена | слични

Од поранешниот хрватски претседател Иво Јосиповиќ добивме честитки за НАТО. Како човек кој беше во врвот на хрватската политика, неговите опсервации за ...
| | веќе видена | слични

НАТО членството не е само наша стратешка цел, туку и шанса да ја подобриме државата, да го подобриме функционирањето на институциите, на системот и на нас ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Словенија е наш докажан пријател и партнер, првата земја, која веднаш после Грција, го ратификуваше протоколот за членство на нашата земја во НАТО.Срдечна ...
| | веќе видена | слични

Денот почна со средба со првите луѓе на Националната асоцијација на пронаоѓачи.Министерството за одбрана дава полна поддршка на пронаоѓаштвото. Ќе продолжиме ...
| | веќе видена | слични

На последниот ден од Минхенската конференција за безбедност, со министрите Шекеринска и Димитров, имавме средба со поранешниот потпретседател на САД, Џо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Донациите собрани за обнова на Богородичната црква во Париз, според првичните проценки, далеку ги надминуваат трошоците за поправка. Од минатата недела, кога ...
сите 104 | | | веќе видена

Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
сите 341 | | | веќе видена

Сѐ поголемиот број невакцинирани деца создаде пат до појавата на морбили во неколку земји низ светот денес. „Темелот за глобалната епидемија на морбили на која ...
сите 182 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 154 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 158 | | | веќе видена

Путин се заложи за денуклеаризација во фази Рускиот претседател Владимир Путин вели дека верува оти лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун, може да се откаже ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири држави го ратификуваа Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: