Повредена жена со огнено оружје на свадба во Тетово

3 копии

И покрај бројните апели на тетовската полиција и граѓаните, во тетовско и понатаму се слушаат зачестени пукотници од огнено оружје при семејните веселби. Се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата апелира до граѓаните да се воздржат од пукање на свадби и други семејни свечености и потсетува дека пукањето претставува нарушување на јавниот ред и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Неодговорното однесување на одредени сватови на веселби повторно ги загрозува животите и имотите на луѓето во полошкиот регион. Засега нема загубени животи, но ...
| | веќе видена | слични

Ова информација  која ја добивме од СВР Тетово само ја потврдува констатацијата дека мора нешто под итно да се превземе со неконтролираното користење огнено ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Ако нема цензус, а на референдумот мнозинството граѓани се изјаснат „за“ Договорот со Грција и влез во ЕУ и НАТО, тоа ќе биде земено предвид и процедурата ќе ...
сите 74 | | | веќе видена

Две лица добија лесни повреди во скопската населба Ченто, откако 30-тина куршуми биле испукани во нивниот автомобил од автоматска пушка “Калашников”. Куршумите ...
сите 236 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 86 | | | веќе видена

Ниту СДСМ не остана без реакција на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ, па партијата на власт испрати соопштение со кое покрај тоа што се брани од нападите на својот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повредена жена со огнено оружје на свадба во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: