Честитки од претседателот и премиерот на Грција до Адетокунбо


2 копии

Јанис Адетокумбо блескаше во дресот на Милвоки изминатава натпреварувачка сезона, а тоа што го најавуваше Шекил О’Нил веќе неколку месеци, ова утро и ...
| | веќе видена | слични

Конечно, скоро три месеци откако заврши регуларната сезона, НБА лигата ги прогласи добитниците на индивидуалните награди. Најдобрите играчи во лигата беа ...
| | веќе видена | слични

НБА утрово ги подели наградите за најдобрите во сезоната 2018/19, Јанис Адетокумбо е прогласен за МВП а Лука Дончиќ го доби признанието за руки на годината.Во ...
| | веќе видена | слични

Јанис беше во солзи по приемот на неговото признание. Грчкиот кошаркар Јанис Адетокунбо, по блескавата сезона во Милвоки освои МВП награда за најкорисен играч ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обезбедените видеа и аудио-атеријали се само за овој случај што го отворивме сега, за овие двајца осомничени. А понатаму во истрагата дали ќе се појават докази ...
сите 310 | | | веќе видена

Зоран Заев и неговиот клан секојдневно продолжуваат да го понижуваат народот. Како што беше Заев осомничен за Поткуп, а Зоран судски реформатор, така ...
сите 123 | | | веќе видена

Неименуван американски претставник, задолжен за одбранбени прашања, за американските медиуми кажал дека „САД се сомневаат дека Иран веќе запленил танкер со ...
сите 127 | | | веќе видена

Притворениот Бојан Јовановски алијас Боки 13, наводно, поради безбедносни и здравствени причини, е сместен во Хашкото одделение во затворот, потврдуваат од ...
сите 525 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Честитки од претседателот и премиерот на Грција до Адетокунбо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: