Адетокумбо најкорисен играч во НБА, Дончиќ најдобар дебитант

2 копии

Екипата на Голден Стејт Вориорс не успеа да дојде до уште една титула во НБА лигата, а тоа дефинитивно беше знак дека ќе има сериозни промени во таборот на ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Мајами Хит го комплетираше трејдот во кој учествуваа четири тимови со што си овозможи ангажман на Џими Батлер за договор вреден 142 милиони долари ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Томпсон кој имаше тешка повреда во финалето од НБА лигата против Торонто Репрорс, ќе остане во Голден Стејт кои му понудија максимален петгодишен договор ...
| | веќе видена | слични

Пред само два дена Кевин Дурент реши дека ќе го напушти тимот на Голден Стејт Вориорс, а веќе почна да добива признанија за неговата краткотрајна кариера во ...
| | веќе видена | слични

По доаѓањето на Кристапс Порзингис во Далас, Каубоите доведува уште еден нов играч. Сет Кари, братот на Стеф Кари, треба да го облече дресот на тимот од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијансата за Албанците и Алтернатива нема да дојдат на средбата на партиите од албанскиот политички блок, која треба да се одржи утре по иницијатива на ...
сите 812 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.627 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-30, ...
сите 596 | | | веќе видена

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 487 | | | веќе видена

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
сите 347 | | | веќе видена

Десетици вреќи со огномет биле складирани во истиот хангар во кој имало повеќе од две илјади тони амониум нитрат во пристаништето во Бејрут, а каде на 4 август ...
сите 598 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адетокумбо најкорисен играч во НБА, Дончиќ најдобар дебитант

Од:
До кого (е-маил):
Порака: