МЕСИ „ОТКАЧИ“ НА ИБИЦА: За луда журка не жали пари, во една вечер испиени 40 шишиња шампањско (ФОТО)


Од сметката која ја платил на крајот на вечерта ќе добиете вртоглавица Лионел Меси, Луис Суарез и Цеск Фабрегас, со нивните поубави половини и со најблиските пријатели, неодамна беа гости во ресторан на Ибица, каде што направиле висока сметка, за која деновиве странските медиуми не престануваат со пишување. Сметката е огромна, се разбира, од гледна точка на „обичните смртници“, но за стандардите на „ѕвездените“ фудбалери на Барселона, тоа е обична ситница. Messi, Suárez and Fabregas with their partners having dinner.. pic.twitter.com/U9oaXdVuiP — Leo Messi (@messi10stats) June 17, 2017 Таа вечер познатата дружина потрошила вртоглави 37.330 евра само на храна и пијалак! На социјалните мрежи се појави долгата сметка која на крајот на вечерта келнерите му ја предале на Меси и неговото друштво, а на која јасно може да се прочита што тие нарачале. Messi's restaurant bill in Ibiza. €37330
| | веќе видена | слични

Легендата на Ливерпул Стивен Џерард е еден од многумината спортисти кои денеска му го честитаа 30. роденден на Лионел Меси. Поранешниот англиски репрезентативец го направи тоа со моќна порака на социјалните мрежи, која што веројатно нема да му се допадне на најголемиот ривал на Меси, Кристијано Роналдо, откако Џерард го нарече Меси најдобар на сите времиња. Во честитката, Џерард ги наброја неверојатните постигнувања на аргентинската ѕвезда на Барселона. – 701 меч, 565 гола, 231 асистенција, 31 титула, една легендарна кариера – напиша Џерард на фотографијата.
| | веќе видена | слични

Лудовик Жили имаше фантастична фудбалкса кариера на која реши да и стави крај минатата година, а дури и денеска кога ќе добие прашање за тоа што најмногу памети од патешествието кое го имаше на фудбалските терени, поранешниот француски репрезентативец се навраќа на времето во Барселона. Жили мина незаборавни три сезони на „Камп Ноу“ каде имаше навистина значајна улога во сите големи успеси на тимот, но сепак тој беше принуден да си замине една година порано пред истекот на договорот, и тоа поради појавувањето на сензационалниот Лионел Меси. Аргентинецот денеска наполни точно 30 години, а на денот на неговиот роденден Жили даде интересна изјава за тоа како го прифатил фактот што Меси му го украде местото во Барселона. – Уште на 16 години сфативме дека Меси има нешто повеќе од сите останати. Мене ми остануваше уште една година од договорот, и ќе беше навистина бесмислено да останам цела година на клупата по три фантастични сезони. Сфатив дека Лео е во налет, дека ќе биде нормално тој да игра на секој натпревар ...
| | веќе видена | слични

Лионел Меси денеска го прославува мал јубилеј по повод својот 30-ти роденден, а сето тоа секако предизвика голем број реакции во спортската јавност, а исто така и на социјалните мрежи. Големата ѕвезда на Барселона доби безброј честитки од свој актуелни колеги и ривали, но сепак посебно се истакна една порака која пристигна од неговиот поранешен соиграч и добар пријател, Бразилецот Роналдињо. Легендарниот бразилски виртуоз засекогаш ќе биде дел од фудбалската историја на Меси поради тоа што токму тој му го полони првиот гол со феноменална асистенција, а сега Роналдињо го одбележа убавиот јубилеј на Аргентинецот со оригинална порака. – 30-та беше твојот прв дрес во Барселона. Честитки Меси за твојот 30-ти роденден. Беше чест да се биде дел од твојата кариера уште од самиот почеток. Ти испраќам голема прегратка, брату мој, – гласи објавата на Роналдињо проследена со фотографија на Меси на кој го носи дресот со број „30“. 30 foi o número da tua primeira camisa pelo @FCBarcelona. Parabéns @leomessi, pelos 30 ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот фудбалер на сите времиња Лионел Меси денеска го слави својот 30. роденден. Сите значајни спортски ликови побрзаа да му честитаат, а неговиот прв менаџер Орасио Гаџоли откри една тајна која никој досега не ја знаел. Според него, малку недостасувало Меси да заврши во Реал, место во Барселона. “Поради одредени околности отидов да живеам во Барселона, па таму го одведов на проба. Всушност, имав намера да се преселам во Мадрид, но работите не излегоа како што планирав и завршив во Каталонија. Ако заминев во Мадрид, сигурно ќе дојдеше со мене на проба во Реал затоа што семејството инсистираше да дојде во Шпанија во градот во кој живеам јас за да му даде поддршка” , изјави Гаџоли. Тој и Меси сорабтувале пет години, а потоа патиштата им се разминале. Гаџоли откри и дека Барселона никогаш не му оддала признание што го донел најдобриот фудбалер на сите времиња во нејзините редови.
| | веќе видена | слични

Првата ѕвезда на Барселона, Лионел Меси го слави 30 роденден, а поради тоа клубот состави една една интересна копилација или поточно го извои делот во кој соиграчите со емотикони го опишуваат аргентинскиот ас. Еден „знак“ се издвојува, но има и неколку различни симболи.
| | веќе видена | слични

Орасио Гаџоли, кој го донел Лео Меси на проба во Европа, открива како судбината замешала прсти и Аргентинецот завршил во Барселона а не во Реал МадридЛео Меси денес полни 30 години, па Глобоеспорте реши да се врати на почетоците од кариерата на Аргентинецот.Угледниот весник разговараше со првиот агент на играчот, Орасио Гаџоли, кој го донел Лео Меси на проба во Европа.Тој открива како судбината замешала прсти и Лео Меси завршил во Барселона а не во Реал Мадрид. „Поради одредени околности, заминав да живеам во Барселона и го донесов на проба во Барса“ - вели Орасио Гаџоли.„Но требаше да живеам во Мадрид. Доколку тоа се случеше, тој ќе заминеше на проба во Реал Мадрид“.„Таков е животот. Денеска Меси можеше да биде фудбалер на Реал Мадрид“.„Семејството сакаше да дојде во Шпанија, во градот каде што бев за да има одредена поддршка“.
| | веќе видена | слични

Лионел Меси денеска во Аргентина ќе го прослави својот 30. роденден, во присуство на своите најблиски. Честитки до најдобриот фудбалер на денешницата стигнуваат од сите страни на светот, а најубавиот подарок би требало да го добие од раководството на Барселона. Имено, неколку шпански медиуми објавија дека каталонците ги прифатиле сите услови што Меси ги побарал, па веќе нема никакви пречки за Аргентинецот да потпише нов долгогодишен договор со Барса. Актуелниот договор на Меси истекува во јуни 2018 година, а според каталонските медиуми тој би требало да ја продолжи соработката на почетокот од јули, по свадбата што ја има закажано на 30 јуни.
| | веќе видена | слични

Гол машина на Барселона Лионел Меси денес го слави 30-от роденден! Аргентинскиот волшебник е роден во Росарио во 1987 година Ова е Лео Меси: 30 години 30 титули 5 “Златни топки” 701 натпревари 556 гола 231 асистенции 486 победи, 127 нерешени, 88 порази 41 хет-трика.
| | веќе видена | слични

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси како и што се очекуваше, нема да заврши во затвор. Тоа е официјално потврдено, откако беше прифатено штетата да биде покриена финансиски. Шпанскиот закон овозможува секоја пресуда која е под две години, да може да се плати финансиски, па таков е случајот со Меси, кој беше осуден на 21 месец. Како што пренесува каталонскиот медиум „El Periodico“, Меси ќе плати 252.000 евра за затајувањето данок на 4,1 милион евра, а претходно Аргентинецот и ја уплати целата сума од 4,1 милион евра кои влегоа во касата на државата. Таткото на Лео, Хорхе Меси беше осуден со 15 години затвор, па тој ќе плати 150.000 евра и исто така нема да заврши зад решетки.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 181 | | | веќе видена

Изборен молк пред утрешниот прв круг претседателски избори и предвремените локални избори во општините О хрид, Д ебар и Н ово С ело. На полноќ заврши изборната ...
сите 222 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 115 | | | веќе видена

Тројцата претседателски кандидати Блерим Река, поддржан од Алијансата за Албанците и Беса, кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова и ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЕСИ „ОТКАЧИ“ НА ИБИЦА: За луда журка не жали пари, во една вечер испиени 40 шишиња шампањско (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: