Честитка од Иванов за 11-ти Октомври: Достојно и гордо да го чуваме ова парче земја


2 копии

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, по повод 11 Октомври – Денот на народното востание, упати честитка до граѓаните на Република Македонија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, од лично и од име на пратениците во парламетнот, на македоснкте граѓани им го честиташе 11 Октомври, Денот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Ѓорге Иванов по повод 11 Октомври – Денот на народното востание, упати честитка до граѓаните на Република Македонија. – Вооруженото востание ...
| | веќе видена | слични

Сонот на нашите предци е и наш сон. Никој да нема дилема дека ќе го оствариме. 11.Октомври сите не обврзува на тоа. Денешниот собир пред споменикот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владина делегација предводена од заменик претседателот на Владата на Република Македонија и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, а во чиј состав беа и ...
| | веќе видена | слични

Република Македонија денеска го слави 11-ти Октомври, денот на почетокот на антифашистичкото востание и народноослободителната војна. Владина делегација положи ...
| | веќе видена | слични

Денот на македонското востание, 11 Oктомври, ја симболизира нашата исконска желба за слобода и правда, за држава која ќе стои зад тие вредности и за иднина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катица Јанева оди во притвор. Од вечерва па во следните 30 дена таа ќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка.Јанева доби притвор како третоосомничена во ...
сите 684 | | | веќе видена

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Честитка од Иванов за 11-ти Октомври: Достојно и гордо да го чуваме ова парче земја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: