Град Скопје предлага одржувањето на фонтаните во Центар да го преземе ЈП „Водовод и канализација“


7 копии

Со предлог-одлуката за отстапување на чување, одржување, заштита и користење на фонтани, која ќе се најде пред Советот на Град Скопје на утрешната седница, се ...
| | веќе видена | слични

Во насока на утврдување на причини за големите загуби на вода кои биле констатирани од ЈКП „Водовод и канализација“ – Прилеп, последниот период службите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска во посета на нашето претпријатие беа претседателот на Интернационалната асоцијацијата на компании за водоснабдување кои се дел од течението на реката ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не е исправна водата за пиење од крајпатната чешма во месноста Ѓумушица, соопшти Општина Прилеп. Водата од ова чешма според Центарот за јавно здравје не смее ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Сметките за вода во Скопје нема да поскапат. Градоначалникот Петре Шилегов на денешната седница на Советот на Град Скопје ги повлече точките од дневен ред со ...
| | веќе видена | слични

Со предлог-одлуката Град Скопје оваа обврска ја префрла на ЈП „Водовод и канализација“. Со неа се опфатени „Воинот на коњ“, подната фонтана на плоштадот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 152 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 197 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 113 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Град Скопје предлага одржувањето на фонтаните во Центар да го преземе ЈП „Водовод и канализација“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: