Криумчари на мигранти од Виетнам и Бангладеш за Германија стопирани во Чешка


Чешката полиција соопшти денеска дека прекинала меѓународен синџир на шверцери кои се занимавале со префрлање мигранти од југоисточниот дел на Азија во западна ...
| | веќе видена | слични
6 копии

,,Најостро ги демантираме лагите и дезинформациите што на денешната прес конференција ги искажа политичката партија ВМРО-ДПМНЕ , а во врска со статусот на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, веќе два месеци го држи Љупчо Трајковски на позицијата началник на СВР – Штип, против кого се води кривична ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Против началникот на СВР Штип, Љупчо Трајковски, е поведена дисциплинска постапка како осомничен во истрагата на Националната единица за сузбивање на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Спасовски и СДСМ во МВР на позиции држат лица против кои се води крвична постапка за тешки кривични дела против човечноста. Спасовски веќе два месеци на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за внатрешни работи реагира по изјавата на Орце Ѓорѓиевски, од ВМРО-ДПМНЕ, кој денеска рече дека на позицијата началник на СВР Штип се наоѓа ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи денеска реагираше на изјавите дадени на прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ, дека на позицијата началник на СВР Штип се наоѓа ...
| | веќе видена | слични

МВР најостро ги демантира дезинформациите што на денешната прес конференција ги искажа политичката партија ВМРО-ДПМНЕ дека полицискиот службеник Љ.Т. е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерите на ЕУ на самитот во Брисел со часови бараат заеднички јазик кога станува збор за отворање на пристапните преговори со Македонија и Албанија. ...
сите 1243 | | | веќе видена

Експлозии на гранати и пукање во областа на градот Рас ел Ајн во североисточна Сирија, на само еден ден по договорот меѓу Турција и САД за прекин на огнот на ...
сите 950 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Горан Пандев за италијанските медиуми го пофали Елиф Елмас и вели дека најдоброто од него допрва доаѓа. Италија Елиф Елмас за многу кратко време стана хит во ...
сите 133 | | | веќе видена

Во декември се навршуваат 14 години откако Македонија доби кандидатски статус. Тоа се случи на 17 декември 2005 година кога Европскиот совет реши да станеме ...
сите 196 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 337 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Криумчари на мигранти од Виетнам и Бангладеш за Германија стопирани во Чешка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: