Не чепкај го лавот додека спие


3 копии

Односите меѓу Европската унија и САД се загрозени поради одлуката на Вашингтон за повлекување од иранскиот нуклеарен договор, изјави денеска германската ...
| | веќе видена | слични

Тој истакна дека средбата била добра и конструктивна, а работите се движат во вистинска насока. Разговорите на Иран со европските земји за спас на ...
| | веќе видена | слични

Командантот на американската воена морнарица, после напуштањето на САД на иранскиот нуклеарен договор и жестоките реакции на Техеран, порача дека моментално ...
| | веќе видена | слични

Разговорите на Иран со европските земји за спас на нуклеарниот договор и покрај повлекувањето на САД од него, се на вистинскиот пат, изјави иранскиот министер ...
| | веќе видена | слични

Рускиот вршител на должност министер за надворешни равоти Сергеј Рјабков денеска изјави дека е можно да се разговара за иднината на Договорот за иранската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На последното рочиште за предметот „Тенк“, каде лицата опфатени во случајот ги даваа своите завршни зборови, адвокатите на поранешниот премиер на државата, ...
сите 171 | | | веќе видена

Жалење за загубата на планинарот Георги Петков, член на ПД Кожув од Гевгелија, кој го загуби животот во обид да стане шестиот Македонец кој го искачил ...
сите 42 | | | веќе видена

Грчката страна инсистира на тоа дека најдобро решение е избор на едно име од оние што ги достави медијаторот Нимиц во неговите предлози, вели портпаролот на ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не чепкај го лавот додека спие

Од:
До кого (е-маил):
Порака: