Челзи: Сари може да биде отпуштен и со освоен трофеј во Лигата на Европа


Има голема веројатност менаџерот на Челзи, Маурицио Сари, да биде отпуштен по крајот на сезоната. Роман Абрамович, сопственик на тимот од Лондон, има намера да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Двете екипи за седум дена ќе ја бијат битката за трофејот во азербејџанскиот Баку, Сари повторно говореше околу иднината на Еден Азар. Запрашан дали ова ќе ...
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Челзи, Маурицио Сари изјави дека се чувствува среќен во Премиер лигата, но сака по финалето на Лига Европа да дознае дали во клубот се задоволни ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на финалето од Лига Европа помеѓу Челзи и Арсенал, тренерот на лондонските „сини“, Маурицио Сари, е поврзуван со неколку италијански тимови бидејќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Маурицио Сари испрати порака до лидерите на Челси, вели дека е подобро уште сега да добие отказ доколку иднината на Стемфорд Бриџ му зависи од дуелот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Легендата на лондонски Челси, Френк Лампард би можел да стане менаџер на „сините“, пишуваат медиумите на Островот. Според информациите, пак, на „Кориере дело ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веќе подолг период се пишува дека фудбалерите на Челси не се задоволни со методите на тренинг и пристапот на тренерот Маурисио Сари. Италијанскиот стратег и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Улогата на судијката Весна Димишкова е јасна, вели сведокот Орце Камчев, кој за себе вели дека е жртва во случајот „Рекет“. ПИМ мерките што ми беа продадени од ...
сите 668 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Уставниот суд треба да постапува согласно одлуката на собраниската Законодавно-правна комисија , која заклучи оти не е ...
сите 593 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја прими хрватската амбасадорка Нивес Тигањ, која од неодамна стапи на должноста во нашата земја.На средбата амбасадорката Тигањ ...
сите 175 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 105 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Челзи: Сари може да биде отпуштен и со освоен трофеј во Лигата на Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: