Деновите на Сари се одбројани, Италијанецот добива отказ по финалето во ЛЕ, на негово место доаѓа миленик на фановите


Италијанските медиуми пишуваат дека Роман Абрамович се решил за тренерска смена иако Челси имаше солидна сезона со оглед на вложеното во тимот. Англија Челси ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Двете екипи за седум дена ќе ја бијат битката за трофејот во азербејџанскиот Баку, Сари повторно говореше околу иднината на Еден Азар. Запрашан дали ова ќе ...
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Челзи, Маурицио Сари изјави дека се чувствува среќен во Премиер лигата, но сака по финалето на Лига Европа да дознае дали во клубот се задоволни ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на финалето од Лига Европа помеѓу Челзи и Арсенал, тренерот на лондонските „сини“, Маурицио Сари, е поврзуван со неколку италијански тимови бидејќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Маурицио Сари испрати порака до лидерите на Челси, вели дека е подобро уште сега да добие отказ доколку иднината на Стемфорд Бриџ му зависи од дуелот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Легендата на лондонски Челси, Френк Лампард би можел да стане менаџер на „сините“, пишуваат медиумите на Островот. Според информациите, пак, на „Кориере дело ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веќе подолг период се пишува дека фудбалерите на Челси не се задоволни со методите на тренинг и пристапот на тренерот Маурисио Сари. Италијанскиот стратег и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 342 | | | веќе видена

Виена, 23. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Словенија ќе игра против Шпанија, а Норвешка против Хрватска за пласман во финалето и освојување на златото на европското ...
сите 261 | | | веќе видена

Двајца кинески државјани биле итно примени во болница во Глазгов, Шкотска, откако им биле дијагностицирани симптоми што може да укажуваат дека се заболени од ...
сите 380 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со секретарот за меѓународна соработка на СДСМ, Бојан Маричиќ денеска се сретна со амбасадорот на Франција во Република ...
сите 92 | | | веќе видена

Пратениците од оваа партија очигледно се против отписот на каматите и долговите што граѓаните ги имаат. Денеска, претседателката на Комисијата за финансирање и ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деновите на Сари се одбројани, Италијанецот добива отказ по финалето во ЛЕ, на негово место доаѓа миленик на фановите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: