Челзи нуди 15 милиони фунти за Аршавин

Според пишувањето на британските медиуми управата Челзи ќе се обиде да го ангажира рускиот репрезентативец и фудбалер на Арсенал, Андреј Аршавин... Сопственикот на "сините" од Лондон, Роман Абрамовиќ е подготвен да понуди 15 милиони фунти за својот сонародник, но прашање е дали Арсенал е подготвен да се откаже од услугите на искусниот фудбалер. Само за потсетување, 29-годишниот Аршавин оваа сезона го загуби местото во стартната постава на "топџиите".
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе Наредба за спроведување истражна постапка против седум лица за кои постои ...
сите 28 | | | веќе видена

Порно сагата која деновиве го тресе регионот доби продолжение. Исплива нова скандалозна преписка меѓу фудбалерот и пејачката, како и нови експлицитни ...
сите 93 | | | веќе видена

Две лица од Скопје подведувале 17-годишна малолетничка на сексуални услуги. Осомничените ја присилувале и на давање сексуални услуги на други лица за што се ...
сите 26 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ бара разгледување на проблемите кои настанале при исплата на штетите од земјотресите во општина Охрид во 2017 како и предлог-мерки за нивно ...
сите 11 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија е посветена на својата цел за членство во НАТО и ЕУ и очекува таа да се постигне со ратификацијата на Преспанскиот договор и во ...
сите 30 | | | веќе видена

Сведок на судењето на Хоакин „Ел Чапо“ Гузман изјави дека обвинетиот мексикански нарко бос му платил 100 милиони долари мито на поранешниот претседател на ...
сите 24 | | | веќе видена

Законот за употреба на јазиците, популарно наречен закон за двојазичност, го става албанскиот јазик на ниво на официјален јазик во Република Македонија, со тоа ...
сите 24 | | | веќе видена

Епархијата Повардарска со седиште во Велес, денеска ги отвори вратите за пријавување на заинтересираните православни христијани кои во сабота на празникот ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Челзи нуди 15 милиони фунти за Аршавин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: