Челзи Клинтон се разведува по шест месеци брак

Челзи Клинтон, ќерката на поранешниот американски претседател Бил Клинтон и на актуелниот државен секретар на САД, Хилари Клинтон, се разведува по само шест месеци брак со банкарот Марк Мезвински, објавува „Нешнел Енкваер“, пренесува Нетпрес. Според медиумот, Челзи и Марк во изминатиот период имале жестоки расправии поради желбата на единицата на Бил Клинтон да го прошири семејството. Наводно, Челзи била таа која очајно сакала да роди дете, идеја што на нејзиниот сопруг не му се допаѓала, бидејќи во иднина тој како татко ќе морал слободното време да го минува со семејството. Желбата на Челзи да роди бебе се поклопувала со таа на татко и Бил, кој веднаш по венчавката изјавил дека едвај чека да стане дедо. Во меѓувреме, сопругот на Челзи дал отказ на работното место инвестициски банкар и најавил дека во следните три месеци ќе размисли за барањата на неговата сопруга, како би можел да го спаси бракот. Челзи и Марк се венчаа пред шест месеци, а нивната раскошна свадба чинела пет милиони долари. Тамошните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американските пилоти имале час до два за едукација за летање со новиот боинг 737 мах 8 , кој во последната половина година учествуваше во две авионски несреќи. ...
сите 198 | | | веќе видена

Кампањата за претседателските избори можеби официјално не е започната, но затоа кандидатите ги користат сите можности да им се додворуваат на гласачите. Пред ...
сите 215 | | | веќе видена

Началникот на полицијата во Нов Зеланд, Мајк Буш изјави денеска дека напаѓачот од Красјтчрч имал намера да изврши уште еден напад. Според полицијата, Тарант ...
сите 200 | | | веќе видена

Граѓаните кои купиле станови во зградите на земјиштето помеѓу Илинденска и кејот на Вардар, во скопски Карпош, каде претходно се наоѓаше ресторанот „Имес“, ...
сите 179 | | | веќе видена

Како што најавија од опозицискиот Сојуз за Србија (СзС) денеска пред зградата на општина Гроцка, во близина на Белград, се одржа протест со цел разрешување од ...
сите 216 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски, денеска се сретна со граѓаните на главниот град, Скопје. На средбите со граѓаните низ ...
сите 97 | | | веќе видена

Франција е подготвена да стави вето на барањето на Велика Британија за одложување на Брегзит доколку Лондон не понуди никаков алтернативен план или, пак, со ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Челзи Клинтон се разведува по шест месеци брак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: