Зоран Јовановски – Челик можен наследник на Лазе Велковски


2 копии

Случајот со директорт на Бирото за јавна безбедност Лазо Велковски и полицискиот „ренџ ровер“ забележан во Грција е ставен на агенда на следната владина ...
| | веќе видена | слични

На владина седница во вторник ќе се одлучува дали ќе биде разрешен директорот на БЈБ Лазо Велковски, по скандалот со службениот џип на МВР виден во Грција. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Дали ќе биде разрешен директорот на Бирото за јавна безбедност – Лазо Велковски ќе се одлучи во вторник на владина седница. Од Владата чекаат да го добијат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара одговорност и одговори од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасоовски, поради скандалот со службениот џип од страна на ...
| | веќе видена | слични

Аферата МВР - ТУРС за жал не е кулминација. Замислете, директор на Бирото за јавна безбедност злоупотребува службен џип за да го пренесе друштвото на својата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со денови се повеќе и поотворено јавно се покажува хаосот и башибозукот кој што владее во МВР. Аферата МВР - ТУРС за жал не е кулминација. Замислете, директор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денескана пладне додека десетмина лица кои ја блокираа улицата пред Собранието на Република Македонија во еден момент нападнаа еден млад дечко кој со велосипед ...
сите 48 | | | веќе видена

Фудбалерите кои отсуствуваа поради стомачен вирус добиваат шанса уште од првата минута, најмногу голови ќе се очекуваат од Пандев, нашите сениори се многу ...
сите 214 | | | веќе видена

УФЦ шампионот Кабиб Нурмагомедов стана планетарна ѕвезда после победата над Конор Мекгрегор, а неодамна си доби и голем графит во еден дел од Инстанбул. ...
сите 149 | | | веќе видена

Една од најголемите глумици во некогашна Југославија, Милена Дравиќ, само неколку дена откако наполни 78 години се збогува со животот и замина во вечноста. Ќе ...
сите 74 | | | веќе видена

 Од Роби Вилијамс до Кара Делевињ, познатите личности изгледаа префинето и гламурозно на свадбата на принцезата Еугенија. Неодамна се случи и втората кралска ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зоран Јовановски – Челик можен наследник на Лазе Велковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: