Не чека венчавка: Богдана Родиќ направила нешто што потврдува дека нејзината љубов кон Вељко е неуништива (фото/видео)

За својот сакан Богдана е подготвена на направи се, дури и пред брак.Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ сериозни во намерата да ја крунисат својата љубов со брак зборува и тоа што идната невеста веќе долела одлука и како ќе се презива.Вељко на Инстаграм на заедничката фотографија со Богдана под неа напишал: "Среќни празници од семејството Ражнатовиќ".Имено, Богдана ги изненадила следбениците кога на социјалните мрежи го променила своето презиме.Покрај името повеќе не стои Родиќ, туку Ражнатовиќ, и со тоа јасно ставила до знаење дека веќе одлучила како ќе се презива за немолку месеци, а како што најавиле ќе има и свадба.
| | веќе видена | слични

За време на дочекот на претседателот на Русија, се појавила и фолк дивата Светлана Ражнатовиќ.Пеачката истакнала дека голема чест и е што се нашла во друштво на претседателот на Руската Федерација, претседателот на Србија Александар Вучиќ и Миодраг Додик."Драго ми е што присуствував, за мене тоа е голема чест во друштво со патријарх и владика, како и тројца државници и министри на Владата", порачала Цеца за Курир."Меѓутоа, еден детал на сите им паднал во очи. Никој неможел да ја игнорира па ни Путин кој цело време гледал во српската фолк-дива.
| | веќе видена | слични

Фолк пејачката Светслана Ражнатовиќ Цеца, се најде меѓу 100.000 луѓе на улиците на Белград, кој излегоа да го дочекаат рускиот претседател Владимир Путин. Цеца вели дека се чувствувала сигурно опркужена со луѓето пред храмот Свети Сава. Многумина од собраните ја молеле да направи селфи со нив. Пејачката била видно расположена а во еден момент додека се обидувала да направи селфи, позади неа во кадар влегле три полицајки, а по нив и еден куп колеги. Полицајците ја искористиле можноста да го овековечат овој момент и се наместиле за групно селфи позади Цеца. „Мафнете малку ајде“, им виканла Цеца на полициските службеници. Текстот (Видео) И Цеца го дочека Путин е превземен од Reporter.mk .
| | веќе видена | слични

За време на престојот на Путин во Србија свој настап имаше и популарната српска пејачка Цеца. Но, таа не заборави да ги поздрави и своите фанови. Зад не имаше огромен број на српски полицајци кои саака да бидат дел од нејзиното видео, но условот беше јасен, „Па мафтајте малку, еее… “, им рече Цеца.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на пречекот на претседателот на Русија Владимир Путин во Белград, се појави и српската фолк дива Светлана Цеца Ражнатовиќ. Пејачката истакна дека и била голема чест што се нашла во друштво со претседателот на Руската Федерација, претседателот на Србија Александар Вучиќ и Милорад Додик, член на Претседателството на БиХ. „Драго ми е што присуствував, за мене тоа е голема чест, во друштво со патријархот и владиката, како и тројца државници и министри во Владата, порача Ражнатовиќ за српски Курир. Меѓутоа, еден детаљ падна во очи. Никој не можеше да го игнорира тоа што Путун цело време гледал во српската фолк ѕвезда.
| | веќе видена | слични

Повеќе од 100.000 илјади народ излегол на улиците на Белград за дочек на претседателот на Русија Владимир Путин, а меѓу нив била и српската фолк ѕвезда Светлана Ражнатовиќ.Цеца се чуствувала сигурно меѓу насобраниот народ пред Храмот Св. Сава, и со задоволство одговарала на луѓето кои сакале да направат заедничко селфи.Во едн момент кога застанала да направи селфи видео, се случило нешто што не очекувала.Во кадар и "влетале" три полицајки, а потоа и група нивни колеги.Полицијата ја искористила оваа прилика да го овековечи овој момент со што се наместиле за групно селфи позади Цеца, со таа подготвено ја дочекала оваа ситуација.- Машнете малку, ајде – рекла Цеца, а полицијата "постапила по наредба".
| | веќе видена | слични

Светлана Цеца Ражнатовиќ вчера отиде да го пречека Путин кој држеше говор, а рускиот претседател како што пишува српскиот Курир не го тргал погледот од неа. - Драго ми е што бев овде и голема чест, истакна Цеца.
| | веќе видена | слични

Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска е во посета на Србија. По слетувањето на белградскиот аеродром го дочека претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Околу 16 часот на плоштадот кај хотелот „Москва“ се собра голем број на граѓани од цела Србија, кои во знак на поддршка потоа пристигнале пред храмот „Свети Сава“, кој Путин исто така попладнево го посети. Кај храмот, измеѓу останатите, се појавила и пејачката Светлана Цеца Ражњатовиќ, која дошла да го поздрави Путин.
| | веќе видена | слични

Владимир Путин денеска беше во официјална посета на Србија, а по разговорот со српскиот претседател Александар Вучиќ, заедно се упатија кон храмот Свети Сава, каде што ги пречекаа повеќе од сто илјади граѓани.И Цеца го чекаше Путин во БелградGepostet von Ana Cukla am Donnerstag, 17. Januar 2019Пред храмот Путин го чекаше и српската пејачка Светлана Цеца Ражњатовиќ, која што влезе внатре, по претседателите.Фото: Курир.рсТаа исто така се фотографираше со нејзините фанови пред храмот, како и со дел од полицијата која што работеше на обезбедување на двајцата претседатели.Фото: Телеграф.рс/Курир.рсТекстот ВИДЕО: И Цеца го чекаше Путин во Белград е превземен од А1он.
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин денеска пристигна во Србија. По слетувањето на белградскиот аеродром, тој беше пречекан од српскиот претседател Александар Вучиќ. Околу 16 часот на Теразија, во близина на хотелот "Москва", се собраа голем број граѓани од цела Србија, кои, во знак на поддршка на претседателите, прошетаа до Храмот Св. Сава во Врачар. Во храмот, меѓу другите, се појави и Светлана Цеца Ражњатовиќ, која дојде да се поздрави со Путин. Српски Курир објави дека пејачката постојано се насмевнувала и ја коригирлаа фризурата, трпеливо чекајќи да се појави претседателот на Русија. фото: Курир.рс
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 198 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 254 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 292 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Реал Мадрид успеа да ја добие пресметката со Севилја со 2-1, но дуелот на „Сантијаго Бернабеу“ го одбележаа спорни моменти од кои најмногу внимание доби ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не чека венчавка: Богдана Родиќ направила нешто што потврдува дека нејзината љубов кон Вељко е неуништива (фото/видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: