Условна казна за напаѓачот на пратеникот Милевски

2 копии

Лидерот на ЛДП во Србија, за многу кратко време го минал патот од скромно момче со полускинати патики, до политичар кој во моментов троши милиони евра за кои ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Горан Милевски, кој беше физички нападнат по донесувањето на Законот за употреба на јазиците, е задоволен од пресудата, иако обвинетиот доби само ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ, кој загина во неделата на 17. февруари, ќе биде погребан на Новите гробишта, а во `11 часот ќе биде одржана ...
сите 244 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 165 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Условна казна за напаѓачот на пратеникот Милевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: