Човек што живее со страчка ~ направил и профил на „Инстаграм“

Чарли Гилмор, посвоениот син на Давид Гилмор, гитаристот на „Пинк флоjд“, има 27 години, се занимава со новинарство и живее во Лондон со својата сопруга и со страчка. BBC Three за него всушност снима документарен филм кој се вика „Човекот што живее со страчка“, пренесуваат медиумите. Необичниот миленик го инспирирал Чарли да го отвори и првото кафуле за страчки во светот за да ја охрабри јавноста да контактира почесто, како што вели, со неразбраниот вид. На птицата ~ направил и профил на „Инстаграм“. - Таа е мојата малечка, малечка птица, но некако и успеа да завладее со целиот мој живот -изјавил Чарли. Тој додал дека понекогаш ја храни со црви, а ако сака да ја третира како бебе, држи црви во својата уста, а таа ги јаде од таму. - Ние се капеме заедно - вели Чарли. Тој потенцира дека со птицата живее околу една година, но дека нивната врска е силна. - Таа е многу нежна. Навечер доаѓа и седнува во мојот скут или на рамото, па почнува да произведува најслатки звуци - раскажува Чарли. Тој вели дека страчката, ...
| | веќе видена | слични

Чарли Шин може и да не е веќе меѓу најдобро платените актери на екранот и да е ХИВ позитивен, но тоа не значи дека го изгубил шармот. 51-годишниот актер има нова девојка, 26-годишниот модел Џулија Стамблер која пред некое време била најмена за дадилка на 8-годишните близнаци од неговата поранешна сопруга Брук Милер. Извор откри пред TMZ дека Чарли и неговата нова девојка биле заедно три месеци и тој дури ја нарекувал на нагалено Џулс. Веќе ја запознал и со децата од бракот со Денис Ричардс, а официјално ја претставил на 12-годишната Лила на нејзиниот роденден минатата недела. Чарли и Џулс, Фото: TMZ Стамблер не е сосема непозната и работи како бикини модел. Таа има и мала улога во серијата “Свита”. Чарли официјално ја потврди врската нарекувајќи ја Џулс своја “девојка” пред папараците, пред ресторанот во Санта Моника, каде славеше Лола. “Чарли и Џулија веднаш легнаа, кога се запознаа. Тие ги разменија телефоните и тој ја покани на средба уште другиот ден. Нивната врска е уште во почетокот, но се развива ...
| | веќе видена | слични

Џулија Стамблер, 26-годишна манекенка, актерка и во слободно време дадилка на децата на Чарли Шин, е новата девојка на контроверзниот актер. Шин немаше многу среќа во љубовта откако призна дека е ХИВ позитивен. Американските таблоиди пренесуваатдека Шин во јавност ја претставил новата партнерка кога ја однел на прославата на роденденот на неговата ќерка Лола, што ја има од бракот со актерката Дениз Ричардс. Откако 51-годишниот холивудски заводник јавно призна дека е ХИВ позитивен, немаше многу среќа во љубовта. Сега, повторно има партнерка и заедно биле веќе три месеци. Извор близок до Шин изјавил дека Џулија ја вработила поранешната сопруга на актерот. Чарли Шин неодамна изјави дека со новите лекови што ги користи живее квалитетен живот и е неизмерно среќен.
| | веќе видена | слични

Останато

„Одлуката останува на вас, граѓаните на ПЈРМ, морам да кажам вака иако воопшто не ми се допаѓа кратенката ПЈРМ. Ако барав нешто од вас, тоа е во иднина да ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 83 | | | веќе видена

Се надевам дека сите Македонци на 30 септември ќе го искористат своето право и ќе гласаат на референдумот. На дофат е историска шанса да се реши спорот за ...
сите 306 | | | веќе видена

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 23 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. На ...
сите 284 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 126 | | | веќе видена

Останува уште помалку од една седмица до конференцијата на која што Apple ќе ги претстави трите нови модели на Ајфон и новата генерација на паметниот часовник. ...
сите 66 | | | веќе видена

Вечерва, со почеток во 20 часот, во Музејот на современата уметност во Скопје ќе се отвори самостојна изложба на хрватскиот уметник Владимир Фрелих, насловена ...
сите 43 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Човек што живее со страчка ~ направил и профил на „Инстаграм“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: