Спорт - Ливерпул го продава Раул Меирелеш

Раководството на Ливерпул се подготвува за разделба од Раул Меирелеш откако овој фудбалер изрази незадоволство што не му бил понуден нов договор од англискиот гигант. Португалецот имаше одлична дебитантска сезона во Премиер-лигата помагајќи му на Ливерпул да оствари добри резултати во ситуација кога капитенот Стивен Џерард мораше да паузира подолго време поради повреда. Меирелеш очекувал поради добрите игри да биде награден со нов договор, но управата на клубот не сака ни да чуе за такво нешто бидејќи актуелниот договор со него бил потпишан пред неполни 12 месеци. Разочаран од ваквиот развој на настаните, Португалецот побарал да му биде дозволено да ги смени клупските бои, што било прифатено од раководството на „црвените“ доколку пристигне интересна понуда за неговите услуги. Ливерпул минатото лето го купи Меирелеш за сума од 11,5 милиони фунти, но веќе порача дека тој ќе може да си замине за 15 милиони фунти. Кени Далглиш веќе го ангажираше Џордан Хендерсон како засилување на позицијата во тимот на која ...
| | веќе видена | слични

За најдобриот фудбалер на Блекпул, Чарли Адам заинтересирани се неколку клубови во Премиер лигата. Менаџерот на Ливерпул, Кени Далглиш сака да го доведе Адам на „Енфилд" и последната понуда пратена до тимот од југот на Англија изнесува 8 милиони фунти и Стивен Дарби. Далглиш е подготвен и на едногодишна позајмица во Блекпул да го прати Џонџ Шелви. За Адам се заинтересирани и Астон Вила и Тотенхем. Повремениот репрезентативец на Шкотска претходната сезона во дресот на Блекпул постигна 13 гола на 36 натпревари. Тој е најзаслужен за влегувањето на Блекпул во Премиер лигата минатата сезона. Пред Блекпул Адам играл во Ренџерс, Рос Каунти и Сент Мирен, а за шкотската репрезентација одиграл 11 натпревари. (Крај)
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 174 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 56 | | | веќе видена

СЈО има одврзани раце до крај да го истера случајот „Империја“, односно по отворената истрага набрзо можат да поднесе и обвинение, бидејќи не им е истечен ...
сите 214 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 70 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорт - Ливерпул го продава Раул Меирелеш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: