Чај од камилица: Благ и пријатен вкус, добар заштитник на здравјето


Брзи и вкусни пченкарни мафини… 1 шолја пченкарно брашно 1 шолја обично брашно 1/4 шолја растопен путер 250 гр кисела павлака пекабела 1/2 шолја млеко 3 лажици ...
| | веќе видена | слични

Една од намирниците кои треба да ги јадеме во лето е краставицата. Краставицата има 90 посто вода во составот, па е идеална за секој ден. Важно е и дека нема ...
| | веќе видена | слични

Направете вкусна руска салата со цвекло. 800 гр. цвекло 7 жолчка 1 лажица сок од лимон ½ шолји масло 4 лажици павлака 3 главици кромид сол и бибер Се загрева ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 187 | | | веќе видена

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 139 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 99 | | | веќе видена

На средбата се разговараше за билатералните односи меѓу Северна Македонија и Италија, при што беше изразено задоволство од континуираниот успешен развој на ...
сите 155 | | | веќе видена

Пејачот и композитор Димитар Андоновски, освои две награди за музика на 54. издание на македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп. Тој ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чај од камилица: Благ и пријатен вкус, добар заштитник на здравјето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: