Меланија Трамп заработи околу 100.000 долари од авторски права за нејзини фотографии


2 копии

Од стапувањето на нејзиниот сопруг на должноста претседател на САД, Меланија Трамп заработила стотина илјади долари од фото-агенцијата Гети, за објавување на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Словенскиот премиер Миро Церар е воодушевен со тоа што американската прва дама Меланија Трамп не го заборавила словенскиот јазик и сè уште го зборува. "Можеме ...
| | веќе видена | слични

 Меланија Трамп знае како да остави впечаток кога го придружува сопругот на значајни средби. Доналд и Меланија Трамп пристигнаа во раскошен стил на средбата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседастелот Трамп во црн костум , Меланија во жолт свечен фустан пристигнаа со хеликоптер во Оксфордшајр, во палатата Бленам. На средбата ќе се разговара за ...
| | веќе видена | слични

Неодамна објавениот финансиски извештај на претседателот Доналд Трамп, открива дека првата дама во 2017 година заработила најмалку 100.000 долари од агенцијата ...
| | веќе видена | слични

И додека нејзиниот сопруг на самитот на НАТО ги критикува сојузниците дека не трошат доволно на заедничката одбрана, првата дама на САД, Меланија Трамп реши да ...
| | веќе видена | слични

Првата дама на САД моментално со нејзиниот сопруг Доналд Трамп е во Брисел. Претседателот пристигнал во Белгија по повод Самитот на НАТО, проследен со коктел ...
| | веќе видена | слични

Бројни дами веќе одамна ја пронајдоа совршената поза пред фоторепортерите, а се чини дека и Меланија исто така. Пред да стане „прва дама “ на САД, Меланија се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

„Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и ...
сите 163 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меланија Трамп заработи околу 100.000 долари од авторски права за нејзини фотографии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: