„Цепелинот“ на Лазарови во Топ 5 потези на денот на СП! (ВИДЕО)

Спортмедиа во Келн, Марија Ковачева Дојдовме во Келн за главната рунда и Президент Купот на Светското првенство, но веднаш по првото влегување во „Ланксес ...
| | веќе видена | слични

Ракометната репрезентација на Бразил по вчерашната победа над Србија, предмалку ја победи и селекцијата на Русија, која вчера одигра нерешено со домаќинот на ...
| | веќе видена | слични

* Тимур Дибиров повторно беше најдобриот стрелец за репрезентацијата на Русија. Во дербито од А групата против домаќинот Германија, репрезентацијата на Русија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако Советот на јавни обвинители денеска го констатира престанокот на статусот на десетте помошници на разрешената специјална обвинителка Катица Јанева, тоа ќе ...
сите 459 | | | веќе видена

Јавното обвинителство на Република Македонија вчера ги презеде предметите од СЈО. Со тоа, веќе е извесно дека нивното процесирање во судовите ќе продолжи и ќе ...
сите 184 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 98 | | | веќе видена

Од први октомври, се решава деценискиот проблем со недостиг на лекови. Веќе од следниот месец, со укинувањето на квотите за аптеките, лековите стануваат ...
сите 131 | | | веќе видена

Македонската економија со оваа неспособна власт го допре дното во Европа и не може да се носи ниту со земјите од регионот. Во ситуација кога економијата тоне, ...
сите 234 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Цепелинот“ на Лазарови во Топ 5 потези на денот на СП! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: