„Централ бенкинг“: Ангеловска-Бежоска ќе стави личен печат врз централнобанкарското работење


8 копии

Еден од водечките информативни сервиси за централно банкарство и финансии во светски рамки, „Централ бенкинг“ (“Central Banking”) објави прилог за гувернерката ...
| | веќе видена | слични
22 копии

Првите пари со новото име на државата ќе бидат пуштени во оптек на почетокот на наредната година.Како што соопшти денеска гувернерката на Народната банка Анита ...
| | веќе видена | слични

Првите банкноти кои ќе ги користат граѓаните и на кои ќе стои новото име Народна банка на Република Северна Македонија, ќе бидат петстоденарките, а потоа би ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежовска, информира дека новите банкноти со новото име Република Северна Македоија може да се очекуваат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 55 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Централ бенкинг“: Ангеловска-Бежоска ќе стави личен печат врз централнобанкарското работење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: