150 ИЛЈАДИ ЕВРА ОД ДОЈРАН БАРА ЕУ, властите наместо поефтин, одбрале поскап поскап изведувач


2 копии

Дојран треба да врати 150 илјади евра на ЕУ откако Европската комисија констатирала прекршување на условите за избор на фирма за реконструкција на ...
| | веќе видена | слични

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион овој месец склучи четири договори за проекти, од кои два се со Европската унија и нивната вредност изнесува ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Пробиштип, Драган Анастасов вели дека донесувањето на оваа одлука е од осебно значење за развивање на туризмот во овој регион, но и за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалниците од Источно планскиот регион на денешната петта седница на Советот на градоначалници, која се одржа во Пробиштип ја донесоа одлуката за ...
| | веќе видена | слични

„Целиот проект чинеше околу 260 000 евра. Претходниот градоначалник врати околу 100 000 евра и сега останаа уште околу 150 000 евра да вратиме ние. Дали некој ...
| | веќе видена | слични

Општина Дојран не е во можност сама да го отплати долгот во висина од 150 илјади евра кон Европската унија за пречистителната станица која пред 4 години се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив се на ...
сите 320 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 128 | | | веќе видена

Многу корисен и пријателски разговор со Влатко Ѓорчев. Се договоривме да продолжиме да работиме заедно за Македонија, напиша кандидатот за претседател на ...
сите 243 | | | веќе видена

Состојбата со безбедноста во сообраќајот е катастрофална. Граѓаните секојдневно гинат додека на Спасовски и Заев прв приоритет им е доделувањето на ...
сите 208 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

150 ИЛЈАДИ ЕВРА ОД ДОЈРАН БАРА ЕУ, властите наместо поефтин, одбрале поскап поскап изведувач

Од:
До кого (е-маил):
Порака: