Новиот режим во центарот на Охрид предвидува редуцирање на сообраќајот

3 копии

Во општина Охрид, синоќа се одржа јавна расправа за организирањето на сообраќајот во централното градско подрачје во летниот период. За таа цел локалната ...
| | веќе видена | слични

Централното градско подрачје повторно е блокирано од помала група на граѓани која излезе да го изрази својот револт против договорот за името. Блокирана е ...
| | веќе видена | слични

Улицата Кеј Македонија затворена за сообраќај освен за велосипедисти и пешаци од плоштадот до пресекот со Ванчо Николески. Од Ванчо Николески која улица ќе ...
| | веќе видена | слични

Општина Охрид планира максимално да го редуцира сообраќајот во центарот на градот. Локалната власт ангажираше компанија која ќе изработи неколку идејни проекти ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 238 | | | веќе видена

Граѓаните да бидат спокојни и да ја одбијат омразата на ВМРО-ДПМНЕ, порача владејачкиот СДСМ, од каде тврдат дека Законот за јазиците е во согласност со ...
сите 208 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот режим во центарот на Охрид предвидува редуцирање на сообраќајот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: