Центарци на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на Жерновски

4 копии

Граѓаните на општина Центар на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на градоначалникот Андреј Жерновски. На секоја дупка поставија цвеќе за, како што велат, да му текне на градоначалникот да сработи нешто. Повеќе од 100 дупки по улиците на Центар пополнети со земја и насадено цвеќе за да му текне на градоначалникот да сработи нешто, пишува на Фејсбук страницата „Центар сака да дише“, на која се споделни и овие фотографии.
| | веќе видена | слични
7 копии

Негрижата на општина Центар и градоначалникот Жерновски кулминира, објавено е на ФБ групата „Центар сака да дише“. – # ЦентарСакаДаДише разговараше со неколку соседи од Маџир Маало, населбата која во 21ви век нема фекална и атмосферска канализација, а да не зборуваме за пристојни и асфалтирани улици или пак места за спорт и рекреација или прошетки со најмладите. И тоа што го има, негрижата на градоначалникот, го довела во катастрофална состојба. Се надеваме дека ова ќе го освести градоначалникот Жерновски, порачуваат од „Центар сака да дише“.
| | веќе видена | слични
5 копии

Градоначалникот очигледно нема интерес и слух за барањата на Центарци. Дебармализацијата си ја пренесе и во Буњаковец, објавено е на Фејсбук страната „Центар сака да дише“. – Очигледно, единствен принцип по кој работи Градоначалникот Андреј Жерновски е: Еден ден садам дрвја, 364 дена делам одобренија за градба, стои во статусот.
| | веќе видена | слични

-Очигледно единствен принцип по кој работи Градоначалникот Жерновски е: Еден ден садам дрвја, 364 дена делам одобренија за градба, стои во статусот.
| | веќе видена | слични
2 копии

– За само неколку месеци издадени 10-тина одобренија за градби низ Дебар маало. Ветивте дека повеќе нема да се гради, а продолживте да го уништувате срцето на Центар, пишуваат од граѓанската иницијативе Центар сака да дише на својот Фејсбук профил. – Секој ден ново одобрение ! Дебармализацијата мора да запре ! Стоп за дебармализацијата на градоначалникот на Центар ! Браво градоначалниче, навистина сте од збор, пишуваат од Центар сака да дише.
| | веќе видена | слични
6 копии

Oпштина Центар е една од општините со најмалку зеленило по метар квадратен, Центар има само 4,4 м2 зеленило по глава жител. До кога Центарци ќе се гушат? До кога Центарци ќе немаат дрво за сенка?
| | веќе видена | слични

Граѓаните на Центар денеска преку фан страницата на Фејсбук „Центар сака да дише“, го изразија револтот од работата на градоначалникот Андреј Жерновски, кој и покрај тоа што вети дека нема да се гради во Центар, издал 10-тира решенија за градба само во текот на последниот месец. Тие му порачаа на Жерновски дека е срамно преку соопштенија на општина Центар да шири лажни вести и обвинувања наместо да даде одговори. -Господине Жерновски кажете колку одобренија за градба во Дебар маало потпишавте откако сте градоначалник на општина Центар , нашите податоци се дека се 10 – тина само последниов месец , заради транспарентноста спрема граѓаните должни сте да дадете одговор наместо да обвинувате, пишува во Фејсбук статусот на „Центар сака да дише“ извор:курир
| | веќе видена | слични

Тие му порачаа на Жерновски дека е срамно преку соопштенија на општина Центар да шири лажни вести и обвинувања наместо да даде одговори. -Господине Жерновски кажете колку одобренија за градба во Дебар маало потпишавте откако сте градоначалник на општина Центар , нашите податоци се дека се 10 – тина само последниов месец, заради транспарентноста спрема граѓаните должни сте да дадете одговор наместо да обвинувате, пишува во Фејсбук статусот на „Центар сака да дише“
| | веќе видена | слични
2 копии

Игнорантскиот и аогантен однос на градоначалникот на Центар Андреј Жерновски ги погодува жителите на Центар, кои имаа право да добијат одговори дури и од неодговорен градоначалник како него. „Срамно е што Жерновски преку соопштенија на општина Центар шири лажни вести и обвинувања наместо да даде одговори. Господине Жерновски, кажете колку одобренија за градба во Дебар Маало потпишавте откако сте градоначалник на општина Центар, нашите податоци се дека се десетина само последниов месец“, го прозваа центарци на Фејсбук страницата Центар сака да дише. Заради транспарентност Жерновски е должен да одговори наместо да обвинува. Жерновски прозван: Ветивте дека веќе нема да се гради, а продолживте да го уништувате срцето на Центар
| | веќе видена | слични
4 копии

Граѓаните на Центар продолжуваат да го искажуваат својот револт кон градоначалникот Андреј Жерновски. Тој иако вети дека во Центар повеќе нема да се гради, продолжува да го уништува срцето на Центар, пишува во Фејсбук статусот на „Центар сака да дише“. Како што пишува во статусот за само неколку месеци се издадени 10-тина одобренија за градби низ Дебар маало. Тие повикуваат дека дебармализацијата мора да запре, повикаа за стоп на дебармализацијата на градоначалникот на Центар. Покрај ветувањата дека во Центар нема да се гради, тие велат дека секој ден се дава ново одобрение за градба.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 160 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 157 | | | веќе видена

Дел од новинарите кои вчера го следеа судскиот процес за настаните на „Крвавиот четврток“, беа шокирани, бидејќи во еден од сведоците, препознаа директен актер ...
сите 196 | | | веќе видена

Охрид, 12. декември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде претежно сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...
сите 211 | | | веќе видена

Здравствените работници од скопските клиники и денеска излегоа на протест незадоволни од одлуката на Град Скопје и градоначалникот Петре Шилегов за поскапување ...
сите 99 | | | веќе видена

Француската полицајци соопшти дека го идентификувала осомничениот напаѓач од Стразбур како Шериф Чекат на возраст од 29 години.Како што пренесуваат тамошните ...
сите 89 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија како овластен предлагач за уставни измени во рок од два дена треба да достави сублимиран извештај од јавните дискусии за ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Центарци на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на Жерновски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: