За три дена ВизЕр пушта директни летови од Охрид за Милано и Малме

На скопскиот аеродром се воведуваат две нови авионски линии до германските градови Баден Баден и Бремен. Првиот авион до Баден Баден полета вчера, додека до ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ТАВ Македонија денеска го прослави заминување на првиот лет на Виз ер од Меѓународниот Аеродром Скопје до Баден – Баден, Аеродромот Карлсруе во Германија, ...
| | веќе видена | слични

Расте бројот на директни авиолинии кои го поврзуваат Скопје со европски градови и метрополи кој во моментов изнесува 39 . Најновите две авиолинии со кои ќе ...
| | веќе видена | слични
15 копии
6 копии
2 копии
повеќе

Останато

Лидерот на Партијата на европските социјалисти, Сергеј Станишев порача дека местото на Северна Македонија и Албанија е во Европската Унија. На подготвителната ...
сите 1440 | | | веќе видена

Европските лидери едногласно го прифатија договорот за Брегзит, на ред е британскиот Парламент. Тие се согласија дека тој договор треба да стапи во сила на ...
сите 312 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За три дена ВизЕр пушта директни летови од Охрид за Милано и Малме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: