Италија: Котарели или хаос?

Владината коалиција Пет ѕвезди и Лега пропадна поради ветото на претседателот Матарела, а сега овие две партии сакаат да го блокираат неговиот кандидат за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Челниците на италијанските партии од чијашто коалиција стравува Европската унија, Матео Салвини на крајната десница противдоселеничката Лига и Луиџи Ди Мајо на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ реагира на одлуките на апелацискиот суд да одреди мерка притвор за Миле Јанакиески и Кирил Божиновски, иако според опозицијата, истите ги почитувале ...
сите 411 | | | веќе видена

Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ не може да престане да ги брани криминалите на осудениот Никола Груевски и неговите соработници. Лицемерно е ...
сите 258 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 276 | | | веќе видена

Пратеникот на СДСМ Хари Локвенц, денеска истакна дека скроениот Буџет за 2019 година е одличен, и дека тој ќе треба да ја подобри заработката на сите граѓани и ...
сите 224 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 377 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италија: Котарели или хаос?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: