Цената на нафтата во вис: Горивата ќе поскапат и кај нас


18 копии

Откако веќе ја усвои новата методологија според која ќе ги одредува цените на горивата, Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) денес за прв пат ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Од денеска, па секој понеделник натаму според веќе усвоената нова методологија, Регулаторната комисија за енергетика ќе ги одредува максималните малопродажни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од вчера, кога беше објавена во Службен весник и потпишана од претседателот на Регулаторната комисија, Марко Бислимоски, на сила стапува новата методологија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Група пратеници предлагаат да се формира Анкетна комисија во Собранието, за утврдување на прекршување на законите и злоупотреба на работењето во СЈО, која ќе ...
сите 617 | | | веќе видена

Станува збор за случајот „Монструм“, кој од државното премина во рацете на СЈО. Него го застапуваа обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски. Државниот ...
сите 603 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на гостувањето во „360 Степени“ на Алсат-М, тврдеше дека никогаш не кажал дека додека премиерот Зоран Заев е ...
сите 231 | | | веќе видена

Синдикатот на Клинички центар го поддржува протестот, што под мотото „Стоп за насилство врз здравствени работници“ е најавен за утре на хелиодромот на ...
сите 179 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари од Алијансата за Албанците во општинскиот Совет ја презеде контролата од СДСМ и ДУИ.Нов претседател на Советот на ...
сите 79 | | | веќе видена

Барањето за укинување на мерката притвор за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева е доставено до Судот и очекуваме до петок, кога истекува ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на нафтата во вис: Горивата ќе поскапат и кај нас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: