Место со срце: Нова кампања на СОС Детско село


3 копии
4 копии

Кога државата ја презема улогата да застане во првата линија на заштита и на воспитување на децата без родителска грижа, ја презема и обврската тоа да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Премиерот Зоран Заев денеска беше во посета на децата од СОС Детско село и Домот за деца без родители „11 Октомври“.„Сакаме да испратиме порака дека секој е ...
| | веќе видена | слични

По повод новогодишните празници, денеска во Влада на Република Македонија се дружев со децата од СОС детско село и од Детскиот дом „11 Октомври“. За децата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По иницијатива на кошаркарот на КК Работнички, Маркус Гинјард, младите од КК Работнички на интересен и забавен начин, преку спорт, собраа подароци за децата од ...
| | веќе видена | слични

„Наша конечна цел е до 2020 година да нема дете без кров над главата, да нема незгрижено дете. Имаме модерни тенденции согласно европските перспективи, а тоа е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 424 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 359 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 183 | | | веќе видена

Филип Петровски на вечерашното гостување на Канал 5 го обвини раководството на ВМРО-ДПМНЕ за двојна игра во однос на уставните измени и рече дека за вчерашниот ...
сите 85 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 285 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 228 | | | веќе видена

Славниот Борис Бекер го поздрави големиот успех на својот сонардоник Александер Зверев кој успеа да триумфира на завршниот АТП турнир во Лондон. Прво со две ...
сите 170 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 135 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Место со срце: Нова кампања на СОС Детско село

Од:
До кого (е-маил):
Порака: