Музејот на ВМРО, погрешен и идејно и законски


3 копии

Најостро се спротивставуваме на паушалнотo и дилетантско толкување на македонското културно историско наследство од актуелната власт. Република Македонија од ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста - реакција изјавата на Работната група за преиспитување на општествената и стручната оправданост на постоењето на Музеј на македонската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Работната група за преиспитување на општествената и стручната оправданост на постоењето на НУ Музеј на македонската борба за државност и самостојност - Музеј ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Промена на името во Музеј на македонската државност и самостојност и отстранување на дел од восочните фигури на револуционерите и нивна замена со оригинални ...
| | веќе видена | слични

Со ова, националната установа ќе добие ново преуредување кое ќе го опфати целокупниот историски моментум кој нема да прави општествени поделби, а да не биде, ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 404 | | | веќе видена

Тоа што Христијан Мицкоски се обидува да го претстави носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски уште еднаш потврдува: Антизападниот Христијан Мицкоски ...
сите 219 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 41 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 103 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Музејот на ВМРО, погрешен и идејно и законски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: