Музејот на ВМРО, погрешен и идејно и законски


3 копии

Најостро се спротивставуваме на паушалнотo и дилетантско толкување на македонското културно историско наследство од актуелната власт. Република Македонија од ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста - реакција изјавата на Работната група за преиспитување на општествената и стручната оправданост на постоењето на Музеј на македонската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Работната група за преиспитување на општествената и стручната оправданост на постоењето на НУ Музеј на македонската борба за државност и самостојност - Музеј ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Промена на името во Музеј на македонската државност и самостојност и отстранување на дел од восочните фигури на револуционерите и нивна замена со оригинални ...
| | веќе видена | слични

Со ова, националната установа ќе добие ново преуредување кое ќе го опфати целокупниот историски моментум кој нема да прави општествени поделби, а да не биде, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Членките на Советот за соработка во Персискиот Залив (ГЦЦ), што го сочинуваат арапските монархии од регионот, започнаа со зајакнати безбедносни патроли во ...
сите 47 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Музејот на ВМРО, погрешен и идејно и законски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: