„Работната група“ на СДСМ сака да го испрати Музејот на ВМРО во историјата


Промена на името во Музеј на македонската државност и самостојност и отстранување на дел од восочните фигури на револуционерите и нивна замена со оригинални ...
| | веќе видена | слични

Најостро се спротивставуваме на паушалнотo и дилетантско толкување на македонското културно историско наследство од актуелната власт. Република Македонија од ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста - реакција изјавата на Работната група за преиспитување на општествената и стручната оправданост на постоењето на Музеј на македонската ...
| | веќе видена | слични

Работната група за преиспитување на општествената и стручната оправданост на постоењето на НУ Музеј на македонската борба за државност и самостојност - Музеј ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 66 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Работната група“ на СДСМ сака да го испрати Музејот на ВМРО во историјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: