„Работната група“ на СДСМ сака да го испрати Музејот на ВМРО во историјата


Промена на името во Музеј на македонската државност и самостојност и отстранување на дел од восочните фигури на револуционерите и нивна замена со оригинални ...
| | веќе видена | слични

Најостро се спротивставуваме на паушалнотo и дилетантско толкување на македонското културно историско наследство од актуелната власт. Република Македонија од ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста - реакција изјавата на Работната група за преиспитување на општествената и стручната оправданост на постоењето на Музеј на македонската ...
| | веќе видена | слични

Работната група за преиспитување на општествената и стручната оправданост на постоењето на НУ Музеј на македонската борба за државност и самостојност - Музеј ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Работната група“ на СДСМ сака да го испрати Музејот на ВМРО во историјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: