Работи што сакам да ги правам со тебе

Фантастичното и трогателно видео кое го прикажува слепиот студент како ужива во возењето скејт, во близина на својот дом во Чикаго, стана вистински хит за три дена, откако се појави на интернет. Видеото кое беше поставено на YouTube, досега е прегледано скоро пола милион пати, а на тој начин со голема брзина се прошири во светот. А, во него главна улога има Томи Керол, кој е роден со рак на шареницата, па поради тоа ослепел уште кога имал само две години. Овој студент од Универзитетот Нортвестерн, вози скејт од својата 10-та година, а за да процени што се случува околу него, се потпира примарно на сетилото за слух. "Се што правам во скејтбордингот се заснова на слухот. Ги наслушувам звуците на тркалата, за да проверам дали има нешто на патот и за да добијам чувство за насоката", изјави тој и додава: "Мислам дека сите би требало да знаат дека се се случува со причина, и дека секогаш постои начин да ги совладате пречките. Треба само да го сакате тоа доволно". Керол во скејт паркот сака да оди рано наутро или ...
| | веќе видена | слични

Фантастично и трогателно видео прикажува слеп студент како ужива во возењето скејтборд во близина на својот дом во Чикаго и истото стана хит на интернет во изминатите три недели. Видеото е поставено на Vimeo, а досега има речиси половина милион прегледи и со голема брзина се шири низ интернет заедницата. Главната улога на истото ја има Томи Керол кој е роден со рак на рожницата и ослепе кога имаше само две години. Овој студент на Универзитетот Норвестерн скејта од својата 10 година, а за да оцени што се случува и се ориентира потпирајќи се на својот слух. „Сè што правам на скејтбордот се базира на мојот слух. Ги наслушувам звуците на своите тркала за да проверам дали нешто ми се наоѓа на патот и за добра насока на правецот“, изјави Томи и додава: „Мислам дека сите треба да знаат дека сè се случува со причина и дека секогаш постои начин да се надминат пречките. Само треба доволно да се посакува тоа.“ Керол во скејт-паркот оди рано наутро или доцна навечер, кога е најтивко, за да го искористи ’секој ...
| | веќе видена | слични

Мелани Андерсон се допишувала со нејзиниот вереник, кој работи во истата компанија, а по грешка целиот разговор за нивниот сексуален живот го виде целата компанија.Мелани, која работи како рецепционерка во една британска компанија, му испраќала жешки мејлови на нејзиниот вереник Ерик Книсц, а ни тој не останал без коментари.Тој и напишал „Сакам да водам љубов со тебе“ и „Супер ми беше вчерашната сеанса“.Тие двајца се допишувале цело утро, а кога Мелани им пратила известување на колегите дека стигнало комбето со сендвичите, таа по грешка во истиот мејл го „прикачила“ и допишувањето со Ерик.Заљубениот пар за кого сите дознааНивниот разговор брзо се проширил на Твитер, а преставникот на компанијата рекол дека двајцата биле многу исплашени и многу се извинувале за целата непријатност која ја предизвикале.По целиот настан, двајцата решиле да дадат отказ од компанијата.
| | веќе видена | слични

Потсетете се како ја доживувавте љубовта кога бевте основци. Оваа романтична преписка е пронајдена случајно во едно основно училиште. На неа пишува: -Дали си подготвен да бидеш тука кога сум лута или ми се плаче и да можам да правам заедно со тебе она што не можам со никој друг освен со тебе? -Подготвен сум, освен ако не јадам пржено пилешко. -Па, пилешкото ти е поважно од мене? -Само прженото пилешко и само кога сум гладен. А, ако не сум, ти си единственото нешто кое ми значи. БРКАЈ РАБОТА ја сакам Македонија: тука навивам за мојата репрезентација: тука
| | веќе видена | слични

Оптимистите се поздрави и поподготвени да им помогнат на другите, затоа... За да се чувствувате среќно и исполнето не треба да ги имат сите пари на светот. Најдобрите работи за поправање на расположението најчесто се бесплатни. 1. Почесто водете љубов - Станува збор за одлична аеробна вежба за добра физичка и психичка форма. Едно шведско истражување покажало дека сексуално активните луѓе се воедно и поздрави. 2. Мислете позитивно - Во организмот на оптимистите има повеќе антитела и повеќе крвни зрнца за борбата против болести. Личностите кои во младоста црно гледаат на животот, во староста честопати страдаат од сериозни болести. 3. Држете се исправено - Подгрбавеното држење дополнително го преоптеретува ’рбетот, предизвикува напнатост во мускулите на грбот и рамената, а изгледате и три килограми потешки. Затоа исправете се во вашата полна висина, дигнете ја главата, вовлечете го стомакот... Додека одите имајте на ум дека врвот ве влече нагоре. 4. Секој ден по пет минути дишете длабоко - Со површното ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 377 | | | веќе видена

На социјалните мрежи вечерва се појавија коментари од фановите на музичарот кој загина со Шабан Шаулиќ, Мирсад Кериќ, кој овие денови беше заборавен од ...
сите 270 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 192 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 25 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

До сега на Live Aid концертот се собрани околу 100 милиони долари за храна и лекови. Концертот , на кои има околу 250 000 луѓе се одржува во близина на местото ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Работи што сакам да ги правам со тебе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: