Ексклузивно: Aлфа го објавува договорот за името


2 копии
4 копии

Достоинството, националниот, културниот и севкупниот идентитет на македонскиот народ се заштитени со Договорот постигнат меѓу Македонија и Грција. Согласно со ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Грчкиот весник Катимерини вечерва го објави целосниот договор што македонската и грчката влада го постигнаа за името. Договорот можете да го прочитате на  овој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Спомениците изградени во рамки на проектот „Скопје 2014“, што ја отсликуваат хеленската култура како историско и цивилизациско наследство на светот, ќе го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мнозинството Грци се против потпишаниот историски договор за името меѓу Грција и Македонија, објавија грчките медиуми.Тие не сакаат соседната земја да го ...
сите 201 | | | веќе видена

САД имаат проблеми со Германија и Франција, а оттаму и со целата Европска унија и излегувањето на Британија ги остава без клучно влијание одвнатре во Унијата, ...
сите 50 | | | веќе видена

Дваесет и деветгодишниот тетовец М.Н. рано изутрината е приведен откако нападнал полициски службеник пред угостителски објект во Тетово. МВР информира дека ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ексклузивно: Aлфа го објавува договорот за името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: