Цеца има над 600.000 фанови на фејсбук


Пеачката Цеца од денес има 600 000 фанови на социјалната мрежа Фејсбук.Со овој рекорд официјалната фан страница на пеачката има најголем број лајкови во Србија. На второ место кога се во прашање пеачите е страницата на Жељко Јоксимовиќ кој има 351.000 лајкови.
| | веќе видена | слични

Спрската фолк пејачка Светлана Цеца Ражњатовиќ на синоќешната манифестација Оскар на популарноста ја доби наградата за најпопуларна регионална пејачка, врз основа на истражувањата на јавното мислење кои ги спроведе Црногорската културна мрежа, која воедно е организатор на оваа манифестација. Црногорците ја одбрале Цеца, а во конкуреција се нашле и Северина, Јелена Розга, Индира Владиќ и други.Меѓу наградените се и Шако Полумента како најдобар фолк пејач, додека Јадранка Бајрактаровиќ била најдобра во женската категорија. Во забавната музика награда добил Данијел Алибабиќ, најдобар вокал во регионот е Хари Варешановиќ, а за најдобра група наградата ја доби составот Who See, кој годинава ќе ја претставува Црна Гора на Евровизија 2013.Извор и фото: Svet.rs/Фејсбук фан страница на Цеца
| | веќе видена | слични

И балканската дива Светлана Цеца Ражњатовиќ се закити со Оскар...Но не како оние од Холивуд, туку на манифестацијата организирана од страна на Црна Гора, “Црногорогски Оскар” на која вчера во хотелот Сплендид во Бечиќи, им беа врачени признанија на најдобрите атристи од регионот. Покрај останатите номинации онаа за најпопуларен артист во регинонот ја добила токму фолк дивата. Според анкетата спроведена во десет црногорски градови тотален фаворит во оваа номинацијата била Цеца. На церемонијата Ражњатовиќ, како вистинска дива и по примерот на светските ѕвезди заблескала во бела елегантна тоалета, која одлично и прилегала... "Секоја нова награда за мене е голема сатисфакција. Огромна е честа ако ваков вид на признание добиете надвор од својата земја. Во Црна Гора изминативе години одржав три сјајни концерти, каде бев одлично дочекана од мојата публика, а ова е и резултат за тоа. Ги сакам Црногорците а и тие мене." - изјавила Цеца во својот говор за време на прмањето на наградата...
| | веќе видена | слични

Фолк пејачката Светлана Цеца Ражњатовиќ синоќа доби Оскар, но не холивудски туку црногорски!Цеца е позната како една од оние кои ретко ги користат социјалните мрежи и твитаат , но синоќа направи исклучок.На доделувањето на црногорските „Оскари на популарноста“, таа постави своја фотографија под која напиша:„Подготвена за доделување на „Оскарот на популарноста“ во Црна Гора“.Црногорскиот оскар се доделува секоја година во областите на култура, спорт, медиуми, туризам и маркетинг.Цеца оваа година доби оскар за најпопуларна пејачка во регионот.
| | веќе видена | слични

Фолк ѕвездата Сетлана Цеца Ражнатовиќ е добитничка на Црногорскиот оскар за најпопуларна пејачка во регионот во изборот на Црногорската културна мрежа, а кој се доделуваше во хотелот „Сплендид“ во Бечиќи. Цеца, во анкетата која е спроведена меѓу граѓаните во десет црногорски градови, била убедливо најпопуларна пејачка во регионот, е соопштено од Црногорската култуна мережа (ЦКМ) која ја организира манифестацијата доделување Црногорски оскар, објавува svetplus. Цеца уште еднаш го докажа статусот на вистинска ѕвезда блескајќи во елегантен бел фустан. Една фотографија пред почетокот на манифестацијата ја споделила со своите фанови на Твитер. Подготви: К. А.
| | веќе видена | слични

Имено, пред доделувањето на „Оскари на популарноста“ таа постави своја фотографија на која се гледа како е облечена и на истата напишала: - Подготвена за вечерашното доделување на „Оскари на популарноста“ во Црна Гора. Веруваме дека на Цеца нема да и се случи истиот гаф кој го имаше Џенифер Лоренс на „Оскарите“ кога падна на скалите пред врачувањето на оваа престижна награда. Црногорскиот оскар се доделува секоја година, од областа на спортот, културата, медиумите, туризмот, маркетинг, а Цеца е добитник на наградата најдобра изведувачка на во годината. Впечатоците од оваа свечена вечер се во очекување.
| | веќе видена | слични

Пред 20 години Цеца ја запали публиката како со гласот така и со стајлингот. Една од најголемите фолк пејачки Светлана Цеца Ражњатовиќ моментално важи за дама која многу води сметка за својот стајлинг. Меѓутоа дека во текот на својата кариера имала “излети” во модните води и рушела табуи уште пред 20 години докажува и оваа видео снимка од еден од нејзините концерти, Таа е облечена само во тесно златно здолниште и црн градник. Погледнете како Цеца ја пее “Врањанка”, но и како изгледала во 1994 година.
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 152 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 197 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 113 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цеца има над 600.000 фанови на фејсбук

Од:
До кого (е-маил):
Порака: