Колку државата инвестира во децата? Инвестициите зголемени, но не го следат растот на економијата


Институтот за економски истражувања и политики Finance Think, во соработка со канцеларијата на УНИЦЕФ ги презентираше резултатите од анализата направена во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска во придружба на градоначалникот на Битола Наташа Петровска, во битолското село Кравари отвори нова ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за нов објект со високи стадарди, во кој ќе бидат згрижени деца од 2 до 6 годишна возраст за целодневен престој. Градинката располага со две ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царвоска, денеска присуствуваше на отворање на новата градинка во с. Кравари, Битолско. Објектот „Пролет 1“ е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Заклучоците на УНИЦЕФ од последната анализа на постојниот систем за детски додатоци се целосно во согласност со социјалната реформа што ја предложи ...
| | веќе видена | слични

Од МТСП велат дека во однос на родителскиот додаток за трето дете, УНИЦЕФ потенцира дека мерката повлекува огромни трошоци, а истовремено голем број социјално ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Педесет отсто повеќе буџетски пари Македонија лани потрошила на пензионерите, отколку на децата. Во последниве десет години, трошоците за старите лица скоро и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Можеби онаа реченица на Крими Заев, „изгубен во времето, ќе талкам по семето“, најдобро ја опишува состојбата во која што се наоѓа Костадин Костадинов. Човекот ...
сите 305 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Марио Балотели уште еднаш ќе го облече небесно-синиот дрес на Манчестер сити, откако беше потврдено дека Италијанецот, кој само што потпиша за Бреша, ќе биде ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку државата инвестира во децата? Инвестициите зголемени, но не го следат растот на економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: