Колку државата инвестира во децата? Инвестициите зголемени, но не го следат растот на економијата


Институтот за економски истражувања и политики Finance Think, во соработка со канцеларијата на УНИЦЕФ ги презентираше резултатите од анализата направена во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска во придружба на градоначалникот на Битола Наташа Петровска, во битолското село Кравари отвори нова ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царвоска, денеска присуствуваше на отворање на новата градинка во с. Кравари, Битолско. Објектот „Пролет 1“ е ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за нов објект со високи стадарди, во кој ќе бидат згрижени деца од 2 до 6 годишна возраст за целодневен престој. Градинката располага со две ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Заклучоците на УНИЦЕФ од последната анализа на постојниот систем за детски додатоци се целосно во согласност со социјалната реформа што ја предложи ...
| | веќе видена | слични

Од МТСП велат дека во однос на родителскиот додаток за трето дете, УНИЦЕФ потенцира дека мерката повлекува огромни трошоци, а истовремено голем број социјално ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Педесет отсто повеќе буџетски пари Македонија лани потрошила на пензионерите, отколку на децата. Во последниве десет години, трошоците за старите лица скоро и ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Потребна е дискусија за повторно отворање на предлог договорот за Брегзит, но тоа ќе биде можно единствено ако нови преговори поддржат сите земји членки на ЕУ, ...
сите 397 | | | веќе видена

Со своја рака го потпиша законот на употреба на албанскиот јазик, но денешната седница ја водеше на македонски. И од СДСМ велат дека Законот за употреба на ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку државата инвестира во децата? Инвестициите зголемени, но не го следат растот на економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: